Кілька цікавих історичних фактів для презентації Автор: lesya · Опубліковано: 01.05.2015 14:26 · Розділ: Наука

Комусь історія може видатися нудною наукою. Дійсно, вивчати історію стандартними фразами, набором штампів та кліше чи сухими датами скучно. Та якщо підійти до справи креативно, то урок історії перетвориться на захопливу подорож у давній світ.

В нагоді стануть презентации по истории: яскраві барвисті картинки з лаконічними підписами та коментарями впереміж з цікавими фактами змусять аудиторію сидіти, роззявивши рота, та, як губка, всмоктувати інформацію.

Пропонуємо кілька фактів, які можна використати для презентації з історії на уроках в старших класах чи на лекціях в університеті.

1. Цю, як кажуть історики, бувальщину можна використовувати не лише на уроках історії, але й для демонстрації людської винахідливості та вміння виходити зі складних ситуацій. Стосується вона знаменитого полководця Юлія Цезаря. Коли Цезар замислив вторгнення в Африку, його корабель з самого початку почали переслідувати невдачі. І забобонне військо імператора звертало увагу навіть на найменші дрібниці, які “віщували” поразку.

Коли Цезар висадився біля берегів Африки з єдиним своїм легіоном, він спіткнувся і впав обличчям в пісок. Це могло стати передвісником неймовірних нещасть та невдачі, але імператор швидко зметикував, що до чого, захопив у пригорщі пісок, піднявся і вигукнув: “Я тримаю тебе в своїх руках, Африко”...

…Військо Цезаря з тріумфом взяло Єгипет…

2. Наступний історичний факт можна оприлюднювати тільки дорослим - містить він кілька пікантних подробиць. Виявляється, в країнах Західної Європи наприкінці вісімнадцятого - початку дев’ятнадцятого століття була популярна процедура вдування тютюнового диму через задній прохід. Ця процедура, як і саме тютюнопаління, вважалася лікувальною, і її європейці перейняли в північноамериканських індіанців.

Тютюнова клізьма
Тютюнова клізьма

3. А ця історія - не для лякливих. Торкається вона народження грецького просвітителя Горгія Эпірського. Майбутній філософ появився на світ… в труні своєї матері. Коли покійну несли, щоб поховати, люди, що несли труну, почули плач і витягли немовля на білий світ.

4. Неймовірно винахідливим полководцем, як свідчить історія, був Олександр Македонський. Він вигадав стільки шпигунських прийомів, що деякі з них використовуються і сьогодні. Приміром, він змушуваав свої воїнів писати додому листи. Всі листи до єдиного він розкривав і перечитував. Тих з воїнів, хто не знаходив слів для захвату від майбутніх перемог і не демонстрував високого бойового духу, негайно страчували за наказом імператора.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.