У США пекарню оштрафували за відмову спекти торт на гей-весілля Автор: lesya · Опубліковано: 29.04.2015 15:12 · Розділ: Суспільство

У Європі та США представники сексуальних меншин настільки активно борються за свої права, що зовсім скоро вони можуть почати утискати права громадян з традиційною орієнтацією: недавно в штаті Орегон власника однієї пекарні оштрафували на кругленьку суму за те, що він відмовився спекти весільний торт одній гей-парі.

Відмова коштуватиме власникам кондитерської Sweet Cakes by Melissa, розташованої в американському штаті Орегон, суми в сто тридцять п’ять тисяч доларів. За даними іноземних ЗМІ, штраф, сплачений кондитерською, піде на відшкодування моральних збитків парі лесбіянок, які хотіли замовити в цій пекарні торт на власне весілля, однак отримали відмову.

Аарон та Меліса Кляйни пояснили свою відмову спекти торт для одностатевого весілля релігійними переконаннями. Однак Рейчел і Лаурель Боумен-Крайер, які звернулися в кондитерську ще в 2013-у році, вирішили так просто не здаватися: вони подали на подружжя до суду, звинувативши їх у порушенні законів штату, які забороняють відмовляти в обслуговуванні за расовими, статевими, віковими, релігійними ознаками та іншими проявами дискримінації. Рейчел і Лаурель таки вдалося схилити суд на свій бік, і тепер власникам пекарні доведеться сплатити чималий штраф.

Однак рішення суду сподобалося далеко не всім американцям. Вони одразу ж розпочали в Інтернеті кампанію зі збору коштів на підтримку подружжя Кляйнів. Всього за кілька днів користувачі Інтернету пожертвували на користь кондитерів суму в сто тисяч доларів.

Але адміністрація сайту, на якому збирали пожертвування (GoFundMe), вирішила, що кампанію можуть назвати незаконною, і призупинила збір пожертвувань. Тим не менше, всі, хто має бажання підтримати подружжя, яке через релігійні переконання стосовно одностатевих шлюбів відмовилося готувати торт з двома молодятами-дівчатами, можуть здати кошти через Samaritan's Purse.

Втім, у Кляйнів ще є шанс, адже остаточне рішення про сплату компенсації має прийняти комісар штату з питань праці.

До речі, влітку минулого року в центрі схожого інциденту опинилася пекарня Ashers Baking Co., розташована в Північній Ірландії, яка теж відмовилася пекти торт з гейськими персонажами з популярного дитячого мультфільму “Вулиця Сезам”. Суд зобов'язав пекарню протягом тижня приготувати торт, інакше вчинок власників класифікували б як дискримінацію за статевою орієнтацією.

Джерело: http://mignews.com/news/lifestyle/world/270415_195251_80140.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.