Літаки будуватимуть з матеріалу, що за будовою нагадує зуби Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 11:53 · Розділ: Нові технології

Дослідник тель-авівського університету, професор Герцль Шай прийшов до висновку, що в майбутньому літаки будуть виготовляти з матеріалу, подібного за своєю будовою до людських зубів.

Шай, після експериментів, проведених з сотнями видалених зубів, усвідомив, що матеріал, з якого вони складаються, значно більш стійкий до ударів, у порівнянні з будь-яким іншим, що застосовуються в авіаційній промисловості.

Дослідники з команди вченого застосовували різні форми і ступені тиску до зубів, і спостерігали, що відбувається на поверхні і всередині зуба. Вони прийшли до висновку, що зуб складається зі складного композитного матеріалу, який незвичайним чином реагує на зовнішній тиск.

Керівник проекту говорить: "Зуби демонструють диференційовані механічні якості. При прикладанні сили, всередині зуба розвивається система мікро-тріщин, що дозволяє розсіювати зовнішній механічний тиск. Крім того, зубам властива здатність згодом заліковувати ці мікро-тріщини, яка запобігає відколюванню великих шматків зуба коли ми їмо тверду їжу, наприклад, розколюємо горіхи".

Такі властивості зубної емалі, як хвилеподібна ієрархія, механізм мікро-тріщин і здатність "самолікування" можуть бути впроваджені в авіаційну промисловість для створення нового класу композитних матеріалів, на основі яких можуть бути створені нові, більш легкі літальні апарати, вважають вчені.

Джерело citysakh.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.