Вчені запропонували вимірювати пульс та частоту дихання за допомогою Wi-Fi Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2015 17:35 · Розділ: Нові технології

Недавно вчені запропонували оснастити Wi-Fi ще однією досить корисною функцією - можливістю вимірювати пульс та ритмічність дихання тих, хто знаходиться неподалік.

Ідея впровадити нову технологію прийшла в голову співробітникам Массачусетського технологічного інституту. Недавно вони створили технологію, яка дозволяє дистанційно вимірювати пульс і частоту дихання без натільних датчиків, а за допомогою Wi-Fi. Свою систему вчені назвали Vital Radio, а принцип її роботи скидається на принцип роботи радара.

Система Vital Radio може зафіксувати дихання і пульс одразу трьох осіб, що знаходяться в радіусі восьми метрів від установки.

Працює технологія наступним чином: система відстежує час, за який хвиля досягає перешкоди і повертається назад.

Якщо ж перешкодою є людина, то показник часу залежатиме ще й від положення грудної клітки, яка рухається при диханні. Пульс також фіксуватиметься шляхом вимірювання коливань, що відбуваються на поверхні шкіри поблизу великих кровоносних судин.

Щоб виміряти пульс та дихання, системі потрібно зробити кілька дій. Спершу вона визначає, скільки об’єктів є в приміщенні, а далі ділить ці об’єкти на живі та неживі.

Ось так працюватиме система (фото з сайту nplus1.ru)
Ось так працюватиме система (фото з сайту nplus1.ru)

Кожен живий об’єкт система аналізує, вивчаючи характерний набір рухів. З цих рухів вона виокремлює цільовий сигнал - періодичні малі коливання. Паралельно система відбраковує різні перешкоди, такі як рухи руками або зміна пози. Залишаються тільки потрібні їй дані, які вона знову піддає аналізу, розраховуючи таким чином значення пульсу і частоти дихання.

Система Vital Radio вже пройшла тестування в звичайних офісах. Отримані в результаті її роботи дані зіставили з даними кардіомоніторів, які носили співробітники офісу. В результаті підтвердилося, що система працює з неймовірно високою точністю - до 98%.

Кому ж знадобиться ця, без сумніву, цікава, але трохи безглузда технологія? Дослідники кажуть, що її можна використовувати в розумних будинках, адже система дозволяє фіксувати показники у фоновому режимі і не вимагає ніяких додаткових датчиків.

Ще дослідники кажуть, що вона може стати в пригоді і медикам, адже вона полегшить моніторинг маленьких дітей чи літніх людей, у випадку, коли використання натільного датчика є досить складним процесом.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/28apr2015/vitalradio

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.