Вчені з'ясували, як змусити людину змінити спосіб життя Автор: lesya · Опубліковано: 28.04.2015 15:09 · Розділ: Психологія

Всі ми знаємо, як тяжко розпрощатися зі шкідливими звичками. Кинути палити приміром, чи почати бігати ранками… А ще гірше, коли людині доводиться повністю змінити свій звичний спосіб життя.

Але ще важче змусити змінити свій звичний спосіб життя когось із оточуючих. Але недавно вчені простежили механізм, який дозволить це зробити. Вони з’ясували, що широкий погляд на речі допомагає людині правильно реагувати на критику. А ще важливо дати людині зрозуміти, що зміни можливі.

Щоб дійти такого висновку, вчені з Університету Огайо провели низку експериментів. В першому експерименті взяло участь сорок сім жінок та тридцять вісім чоловіків.

Учасників експерименту розділили на дві групи. Учасників першої групи попросили мислити широко. Учасники другої групи мали мислити вузько.

На практиці це виглядало так: учасникам першої групи запропонували назвати загальну категорію для двадцяти різних об’єктів, приміром, газована вода - це напій. Учасникам другої, навпаки, дали завдання конкретизувати кожен об’єкт: газована вода - кока-кола.

Далі учасникам експерименту запропонували прочитати статтю про те, що сонячні ванни можуть викликати рак шкіри. В статті їм пропонувалося використовувати сонцезахисний крем та інші засоби, які б могли зменшити ризик розвитку цього захворювання.

І ось ті учасники, які в експерименті отримали завдання мислити загальними категоріями, набагато частіше погоджувалися на використання цих засобів, ніж ті, хто вдавався до конкретики.

До участі в другому експерименті залучили сто тридцять три людини. Учасників теж розділили на дві групи, давши їм для прочитання статтю, в якій ішлося про ризик розвитку раку шкіри.

В той час учасникам другої групи дали почитати статтю, в якій говорилося, що ризик розвитку раку може передаватися спадково, а також залежить від етнічної приналежності. А тоді їм дали рекомендації, як знизити ризик розвитку цього захворювання.

Фото з сайту oldtext.whotrades.com
Фото з сайту oldtext.whotrades.com

Ті учасники експерименту, у яких в родині були випадки раку шкіри, читали матеріали довше у випадку, якщо думали, що ризик реально знизити.

Далі вчені звернулися до Інтернету, провівши два експерименти в режимі онлайн. В них взяло участь більше шести сотень осіб.

Результати виявилися аналогічними: ті учасники експерименту, що мислили широко, зацікавилися методами профілактики раку, вважаючи, що ризик розвитку захворювання можна зменшити.

За словами дослідників, результати їхньої роботи можуть знадобитися керівникам великих організацій, що дають поради та рекомендації працівникам: починати слід з загальної картини, поступово переходячи до конкретних кроків. Спершу слід пояснити, що потрібно зробити і чому, а вже тоді роздавати конкретні розпорядження.

При цьому дослідники з’ясували, що критика і зауваження тут не допоможуть, адже вони змушують людей захищатися, а не змінювати стратегію поведінки.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/28apr2015/izmenit_obrazji

Інші новини розділу