Італієць рік проживе в капсулі на льодовику в Гренландії Автор: lesya · Опубліковано: 25.04.2015 08:54 · Розділ: Екологія

На світі є чимало людей, які заради гострих відчуттів готові піти на чималі жертви. Наприклад, цілий рік пожити в капсулі, розташованій в прямому сенсі на краю Землі - на грендландському льодовику.

На такий експеримент зважився недавно відомий італійський мандрівник і письменник Алекс Белліні. Цілих дванадцять місяців чоловік проживе в капсулі, розташованій на узбережжі в північно-західній частині Гренландії.

Свій експеримент відважний італієць планує розпочати вже в листопаді 2016-го року.

Перед тим, як переїхати на льодовик Гренландії, італійцеві доведеться зачекати, доки виготовлять капсулу, що на цілий рік стане його пристанищем. Її розробку мають розпочати в грудні цього року. Як пояснюють експерти, це має бути досить потужний агрегат.

По-перше, капсула повинна забезпечити італійцеві всі необхідні умови для автономного перебування. Виготовлять її у формі кулі, й нове помешкання мандрівника має бути готовим до найсуворіших випробувань. Капсула витримуватиме низькі температури, а також має бути водонепроникною. На випадок, якщо льодовик зсунеться, вона повинна плавати у воді.

Мета акції, як пояснює Белліні, - привернути увагу світової громадськості до проблеми глобального потепління і танення льодів, що можуть згубно позначитися на подальшій долі нашої планети.

За словами ентузіаста, розробку капсули не доведеться починати з нуля. Він має намір скористатися вже готовою капсулою, розробленою компанією Survival Capsule. Щоправда, її потрібно трішки модернізувати. Повідомляється, що в світі на сьогоднішній день вже є кілька таких капсул.

Спершу ці капсули створювалися в якості притулку на випадок цунамі. Чотири такі капсули є в Японії, ще дві - на території США.

Діаметр цього творіння становить три метри, а всередині з легкістю зможе розміститися до десяти осіб. Втім, Белліні планує жити один, отож він хоче позбутися всіх зайвих крісел в капсулі, щоб збільшити внутрішній простір свого майбутнього помешкання.

Зараз італієць шукає спонсорів, які б фінансово підтримали його проект, який отримав назву Adrift. На купівлю однієї такої капсули Белліні знадобиться до двадцяти тисяч доларів.

Всередині капсули італійський мандрівник встановить тренажер, а також системи, що імітують природне освітлення. Запаси їжі та води знаходитимуться всередині кулі.

Куляста капсула має спеціальні підшипники, що дозволяє внутрішній камері не обертатися, навіть коли сама капсула перевернеться вверх дном. Капсулу оснастять спеціальним маячком, бездротовим зв’язком, вітрогенератором та сонячними панелями.

Джерело: http://www.amic.ru/

Інші новини розділу