Норвегія стане першою країною, яка відмовиться від радіо Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2015 23:25 · Розділ: Цікаві факти

Вже зовсім скоро Норвегія стане першою країною в Європі та світі, яка повністю відмовиться від використання FM-радіо. Цю технологію в країні вважають неефективною. Натомість мешканці Норвегії зможуть слухати радіо нового стандарту - цифрового.

Замість звичного для нас радіомовлення, норвежці користуватимуться мережею цифрових стандартів DAB і DAB +.

Програму з впровадження цифрових стандартів замість FM-мереж планують запустити вже через два роки, на початку 2017-го року. До кінця того ж року в країні планують здійснити повний перехід на нові формати - принаймні, такі терміни озвучили представники норвезького Міністерства культури.

Вперше цифрове мовлення у Норвегії було запущене десять років тому, в 1995-му. Воно прийшлося до душі норвежцям, і за останнє десятиліття близько половини громадян країни перейшли з FM на цифрові стандарти. Що ж стосується покриття, то покриття DAB (Digitall Audio Broadcasting) у скандинавській країні сьогодні вже перевищує FM.

Загалом більше двадцяти радіостанцій перейшли на цифровий формат, в той час як старий стандарт FM використовують всього п'ять радіостанцій на території країни.

Серед головних переваг цифрового мовлення, як пояснюють експерти, є відсутність необхідності відповідних налаштувань. Крім того, цифрові стандарти забезпечують більш якісну трансляцію, адже цифрові дані є більш захищеними від перешкод мовленням. На додачу, мережі цифрових стандартів забезпечують біль якісне звучання.

У Норвегії відмовляться від традиційного радіо (фото з сайту lenta.ru)
У Норвегії відмовляться від традиційного радіо (фото з сайту lenta.ru)


В цілому, цифрове мовлення ще й коштує дешевше - в середньому витрати на “цифру” у вісім разів менші, ніж у випадку з FM.

До речі, перейти на нові стандарти радіо планують і в інших країнах Євросоюзу, проте до цього часу ще жодна країна не подала якоїсь чіткої програми поступової відмови від FM. Перехід на цифрове мовлення планують і країні Південно-Східної Азії.

Що ж стосується технології, яка лежить в основі FM-мовлення, то її і справді можна вважати застарілою - її було запатентовано ще в 1933 році. Але до сьогодні вона вельми популярна у США - тут, за окремими даними FM- або AM-радіо щотижня слухають близько дев’яноста відсотків усього населення.

Разом з цим, дедалі більше поширюється цифрове радіо, а також стрімінгові Інтернет-сервіси, інтернет-радіо та підкасти.

Джерело: http://24smi.org/news/25096-norvegiya-pervoj-v-mire-gotova-otkazatsy_newsall.html

Інші новини розділу