Добрі люди живуть довше Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 16:10 · Розділ: Медицина

Не тільки медики, а й прості люди давно помітили: особи схильні до гнівливості та жорстокості дуже рано йдуть з життя. То ж в чому криється секрет ранньої смерті та щасливого довголіття? За розгадку цього дивного "прокляття" взялися медики з Університету в Пітсбурзі (США) і голландські вчені під керівництвом доктора Хіларі Тіндл. Впродовж восьми років вони спостерігали за 100 000 жінок та чоловіків і проводили складні психологічні анкетування, які дозволяли виявити їхні погляди на життя та оточуючих людей. В результаті науковці виявили, що: доброзичливі оптимісти живуть набагато довше, ніж злі й цинічні песимісти.

- Цинізм і злість дивним чином пов'язані з підвищеним тиском і рівнем холестерину в крові, - розповіла, вражена результатами, доктор Тіндл. - Виявилося, що в оптимісток ризик розвитку серцевих захворювань на 9% нижчий, ніж у песимісток. А шанс швидше померти від всіх наслідків "похмурого" способу життя - на 14% нижчий. Крім того, добрі по натурі люди більше часу приділяють фізичним вправам, а, отже, і більш худорляві, ніж лихі. Хоча завжди вважалося, що злість ніби спалює вічно незадоволену людину зсередини. Можливо, така думка якось пов'язана з тим, що життєрадісні люди легше переживають нещастя.

А от похмурі, важкі думки серйозно підточують здоров'я. Дослідження фахівців Британського фонду сердечних захворювань показали, що при спалахах гніву в організмі людини виробляються речовини, які призводять до розвитку хвороб кровоносної системи. Справа в тому, що такі негативні емоції, як гнів, злість та дратівливість пов'язані з викидом гормону агресивності, тестостерону. Якщо його рівень в організмі постійно перевищує норму, то в першу чергу порушується гормональний баланс, внаслідок чого серйозних ушкоджень зазнають практично всі важливі органи.

Але що є поштовхом для погіршення загального стану здоров'я у недоброзичливих людей: ендокринні порушення чи все-таки риси характеру? І чому прагнення до любові та добра не тільки продовжує роки життя, але й повертає молодість? Саме на ці запитання допитливі вчені спробували знайти відповідь. Так, фахівцям Бостонського університету в США вдалося встановити, що деякі особливості характеру можуть передаватися у спадок і впливати на тривалість життя.

Вчені обстежили 246 нащадків довгожителів (125 жінок і 121 чоловіки), середній вік яких склав 75 років. Спеціально розроблена анкета дозволяла оцінювати кожну особистість по п'яти пунктах: невротизм (схильність до коливань настрою, внутрішнього неспокою, необґрунтованого страху), екстраверсія (прагнення до спілкування з людьми, участі в публічних виступах, вечірках), відкритість, приємність в спілкуванні та сумлінність. І з'ясувалося, що всі учасники з генами довгожителів виявилися дружелюбними, відкритими, привітними і товариськими. Плач, скандальність, злість, ненависть, заздрість повністю були відсутні в їхніх характерах і поведінці.

- Ймовірно, низький рівень невротизму і високий показник відкритості для світу справляють позитивний вплив на самопочуття людини, - міркує провідний автор дослідження, Томас Перлс. - Перше допомагає справлятися зі стресовими ситуаціями, друге - заводити нові знайомства. Очевидно, в майбутніх дослідженнях, пов'язаних з проблемою старіння, нам доведеться приділяти значну увагу особистісним характеристикам людей.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу