Математична задача від сингапурського ведучого стала новим Інтернет-хітом Автор: lesya · Опубліковано: 24.04.2015 15:10 · Розділ: Наука

Недавно один сингапурський телеведучий запустив новий Інтернет-вірус - логічну задачу, яка підняла на ноги всю Інтернет-громаду.

В ефірі одного шоу Кеннет Конг (Kenneth Kong), ведучий з Сингапуру, попрохав користувачів запропонувати свій варіант розв’язання однієї математичної задачки, яку, за його словами, з успіхом розв’язують сингапурські п’ятикласники. Задача й справді змушує напружити мізки, а повідомлення про те, що з нею справляються п’ятикласники, у багатьох породило здорові амбіції, спонукаючи до пошуку вірного рішення.

Правда, потім виявилося, що ця задача призначалася для старшокласників, та й то тільки для учасників олімпіад.

Тим не менше, це не завадило математичній задачі стати новим Інтернет-хітом. А присвячена вона дню народженню Шеріл.

Ось яку історію повідав телеведучий:

Хлопці Альберт та Бернард познайомилися з такою собі Шеріл. Перший поцікавився у дівчини, якого числа вона народилася, на що та відповіла, що не зізнається хлопцям прямо, але дасть їм кілька підказок.

Тоді дівчина запропонувала юнакам на вибір десять дат, нічим не зв'язаних між собою:

15 травня - 16 травня - 19 травня
17 червня - 18 червня
14 липня - 16 липня
14 серпня - 15 серпня - 17 серпня

В один із цих днів, за словами Шеріл, вона й народилася, а в який точно, хлопці повинні були розгадати. При цьому на вухо Альберту вона прошепотіла тільки місяць свого народження, а на вухо Бернарду - лише число. Тоді Шеріл запитала в залицяльників, чи зможуть вони назвати дату її народження, не сказавши при цьому одне одному ані слова. Подумавши, Альберт сказав, що він не знає, коли день народження у Шеріл, але він переконаний, що і Бернард не зможе дати відповіді на це запитання.

Але Бернард зазначив, що спершу він і дійсно не знав дати народження дівчини, а тепер знає. У відповідь вони почули:

- Чудово, тепер знаю і я! - це вигукував Альберт.

Коли ж у Шеріл день народження?

Якщо неохота ламати мізки, ось рішення.

У списку є дві унікальні дати - це дев’ятнадцяте травня і вісімнадцяте червня. То ж цілком ймовірно, що Бернард міг би одразу знати дату народження дівчини, якщо б вона назвала йому число вісімнадцять чи дев’ятнадцять.

Але тоді й Альберт почув би відповідний місять - травень або червень, і припустив би, що Бернард може знати дату народження Шеріл.

А оскільки Альберт переконаний, що Бернард не знає рішення задачі, виходить, що дівчина народилася в липні або серпні. Останній сказав, що зразу він не знав, а тепер знає, тому чотирнадцятого числа дівчина народитися не могла, адже хлопець так і не визначився б між двома датами.

На вибір залишаються три дати - шістнадцяте липня, п’ятнадцяте серпня або ж сімнадцяте серпня.

І коли Альберт каже «Тепер знаю і я!», ми розуміємо, що дівчина народилася шістнадцятого липня, адже якщо б вона назвала йому серпень, то хлопець також не визначився б між двома місяцями.

Джерело: http://plurrimi.com/science/144

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.