Через піт можуть передаватися позитивні емоції Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2015 23:50 · Розділ: Психологія

Недавно вчені виявили дуже цікаву властивість людського організму: виявляється, ми можемо заражати інших людей позитивними емоціями за допомогою запаху власного поту.

Результати цього вельми цікавого дослідження були опубліковані на сторінках видання Psychological Science.

За словами учених, коли ми переживаємо щасливі моменти, наш організм здатен виробляти особливі хімічні сполуки, які можуть відчути ті, хто нас оточує.

Раніше вченим вдалося виявити, що з потом передаються такі настрої, як страх і відраза - вони сприяють утворенню в нашому організмі особливих хімічних сполук, які виводяться з потом. В результаті нового дослідження з’ясувалося, що піт здатен передавати і позитивні емоції.

Людський настрій передається через піт (фото з сайту humanstory.ru)
Людський настрій передається через піт (фото з сайту humanstory.ru)

За словами психолога Гюна Сьоміна (Gün Semin), співробітника Утрехтського університету в Нідерландах, коли людина починає відчувати позитивні хімосигнали, що містяться в поті товариша, то і її емоційний стан значно покращується. Виходить, що щаслива людина і справді може заразити інших своїм щастям.

Щоб визначити, чи має емоційне піднесення якесь відношення до хімосигналів, вчені провели досить масштабне дослідження, участь в якому взяли представники обох статей.

Спершу дослідники взяли десять чоловіків, які поділилися зразками свого поту. Учасники не палили, не страждали від психічних розладів і на момент експерименту не вживали ніяких ліків.

Поки тривало дослідження, їм було заборонено їсти їжу з різким запахом, вживати алкоголь та піддавати себе надмірним фізичним чи сексуальним навантаженням.

Після того, як вчені помістили під пахви піддослідних спеціальні прокладки для забору поту, їм показували різного роду відеоролики. Вони покликані були пробудити різні емоції - від страху до відчуття щастя.

Далі донорам дали розглядати китайські ієрогліфи, а вони повинні були їх описати, пояснивши, приємні чи неприємні асоціації ті в них викликають.

Після того зібрані зразки поту помістили у флакон.

На другому етапі експерименту вчені звернулися за допомогою до жінок. Всього вони назбирали аж тридцять шість учасниць експерименту.

І ось жінкам дали понюхати взяті у чоловіків зразки. Вчені відзначили, що й справді учасниці експерименту легко переймали ті емоції, які відчували піддослідні чоловіки на певному етапі експерименту.

Самі ж жінки не змогли назвати, які зразки викликають у них страх чи, приміром, приємно пахнуть. Однак спостерігаючи за поведінкою піддослідних, а також за їх мімікою, вчені переконалися, що відчуття щастя таки передається з потом.

Джерело: http://www.glunews.ru/news/Investigation/cherez_pot_mogut_peredavatsya_pozitivnye_emocii.html

Інші новини розділу