Дослідники вирахували точний вік, коли приходить старість Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2015 19:22 · Розділ: Життя

Кажуть, що людина старіє не тоді, коли зістарюється її тіло, а коли молодість втрачає душа. І для багатьох людей життя й справді, як показує реклама, починається в п’ятдесят п’ять.

Правда, всім нам хотілося б якнайдовше бути молодими, здоровими і привабливими, адже образ старенької згорбленоїї бабусі, що не ступить кроку без палички, навряд чи когось привабить…

Втім, вчені радять не хвилюватися: за їхніми підрахунками, сучасні люди старіють набагато пізніше, ніж прийнято вважати. А в недалекому майбутньому старість приходитиме ще пізніше. Як кажуть експерти, вже через кілька років літні люди набагато більше скидатимуться на сучасних молодих.

Фото з сайту www.liveinternet.ru
Фото з сайту www.liveinternet.ru


Відповідне дослідження проводилося фахівцями з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу. вони підрахували, що старість для сучасної людини наступає у віці сімдесяти чотирьох років, в той час як вважається, ніби середній вік старості - шістдесят п’ять.

Цей показник, опираючись на отримані результати, вчені радять продовжити на дев’ять років.

Ще фахівці пояснюють, що якихось півтора століття тому шістдесятирічний вік вважався глибокою старістю, і на те були свої об’єктивні причини. Але сьогоднішні шістдесятирічні "дідусі” - це просто зрілі чоловіки, яким про старість говорити ще рано. Вони практично незалежні від своїх родичів, працюють нарівні з молоддю та не стають жертвами різного роду "старечих недуг".

Озброївшись підрахунками, дослідники запевняють, що в майбутньому літні люди "молодітимуть" ще інтенсивніше.

До речі, цей аргумент дослідники рекомендують враховувати і при визначенні пенсійного віку. На сьогоднішній день у Британії, приміром, пенсійний вік становить шістдесят п’ять років, однак його планують збільшити до шістдесяти восьми вже через п’ятнадцять років. Нагадаємо, раніше такі зміни планували впровадити аж в 2046-му.

Що ж, ймовірно, американські фахівці й мають рацію, і зарах людство почало старіти пізніше, ніж століття тому. Однак тут потрібно враховувати цілу низку факторів: і рівень життя, і рівень економічного добробуту, і, зрештою, тривалість самого життя. Зрештою, якщо вже говорити про продовження пенсійного віку, то варто взяти до уваги і рівень медицини, адже якщо б вона дійсно була на належному рівні, то ми б почувалися молодими і здоровими набагато довше. Але поки що все це - лише у планах, і на даний час, принаймні в нашій країні, далеко не кожен, хто досяг шістдесятип'ятирічного віку, ризикне назвати себе молодим.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.