У США створено алгоритм для виявлення Інтернет-тролів ще до початку суперечки Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2015 16:52 · Розділ: Суспільство

Поширення Інтернету відкрило для людства неймовірно велику площину для спілкування. Та разом з цим Мережа розкрила всі переваги анонімного спілкування, породивши цілу купу інтернет-тролів, які добряче дошкуляють мирній Інтернет-громаді.

При цьому вчені всерйоз стривожені тим, на що здатні ці люди: недавно медики з’ясували, що ті, хто тролить в Інтернеті, і в реальному житті є маніяками і психопатами. А ще вони можуть добряче попсувати життя невинних людей.

На різних сайтах та Інтернет-ресурсах встановлено спеціальні системи, спрямовані на пошук тролів, та й часто модераторам доводиться вручну видаляти злісні коментарі. Але найчастіше все це робиться надто пізно, коли троль вже зробив свою темну справу, нанісши непоправної образи якомусь користувачеві.

Намагаючись вирішити цю проблему, вчені і створили алгоритм, що зможу виявити інтернет-тролів ще до того, як вони влаштують сварку в коментарях.

Автори розробки - група дослідників зі Стенфордського і Корнельського університетів у США. Створений ними алгоритм працює з точністю до сімдесяти дев’яти відсотків. Він визначатиме тролів за п’ятьма першими повідомленнями, і є висока вірогідність того, що суперечка так і не виникне.

Опис розробки опубліковано на сайті бібліотеки Корнельського університету. Автори програми кажуть, що розроблену ними програму можна використовувати в якості допоміжного інструменту в роботі модераторів.

Щоб розробити свій алгоритм, вченим довелося проаналізувати сорок мільйонів коментарів, залишених 1,7 мільйона ​​користувачами, а також вивчити близько ста мільйона оцінок цих коментарів іншими учасниками обговорень. До уваги бралися коментарі, залишені користувачами на новинному сайті CNN.com, а також на новинному ресурсі про політику Breitbart.com та ігровому сайті IGN.com. Потрібні дані збиралися протягом вісімнадцяти місяців.

Далі вчені зіставили поведінку “забанених” і “незабанених” користувачів, яка в обох груп суттєво відрізняється.

Тролі здебільшого концентруються на бесідах з конкретними учасниками в груповому обговоренні. Крім того, вони часто залишають недоречні коментарі і частіше за інших вживають ненормативну лексику. Ще вони більше, ніж інші отримують відгуки від решти учасників обговорення, у такий спосіб витрачаючи їхній час на безцільну балаканину. Однак чим більше часу троль проводить на форумі, тим тяжче його виявити.

Але стосовно питання, чи створюють тролі теми для обговорень самостійно, чи приєднуються до вже існуючих, однозначної відповіді дослідники так і не дали. Багато в чому це залежить від конкретного сайту.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/21apr2015/troll_algorithm

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.