В Британії вантажі доставлятимуть мережею підземних труб Автор: lesya · Опубліковано: 22.04.2015 14:28 · Розділ: Нові технології

Сучасні компанії і магазини, намагаючись зробити доставку товарів максимально зручною для покупців, все частіше вдаються до використання новітніх технологій. Однією з найбільш передових у даному напрямі можна вважати доставку за допомогою дронів.

Вельми активно над впровадженням даної технології в життя працює інтернет-рітейлер Amazon - представники компанії недавно виступили зі сміливою заявою, з якої випливає, що вже в недалекому майбутньому вони мають намір здійснювати доставку товарів за допомогою безпілотних дронів.

Якщо у них все піде по плану, то зовсім скоро покупці зможуть отримати свій товар за якихось тридцять хвилин після оформлення замовлення. Але така швидкісна доставка, скоріше за все, буде платною.

Втім, попри очевидний плюс у вигляді неймовірно швидкісної доставки, є у системи й очевидні мінуси. По-перше, дрони не зможуть віддалятися від головного складу на відстань, що перевищує шістнадцять кілометрів. Крім того, вони не підніматимуть у повітря вантаж, вага якого перевищує 2.3 кілограми.

Але навіть такі обмеження дозволять охопити значну частину міського населення та 86% товарів, що продаються в мережі.

Але розробкою дронів компанії не обмежуються. І зовсім скоро може виявитися, що Amazon з лідерів опуститься в лузери: недавно стало відомо, що кембріджська компанія Mole Solutions має намір використовувати в роботі "велику мережу підземних труб". У такий спосіб, сподіваються експерти, можна буде знизити кількість пробок на дорогах, а також здійснювати швидкісну доставку товарів.

Використання мережі підземних труб стане можливим завдяки ефекту магнітної левітації. Цей принцип вже випробували у Шанхаї при створенні "найбільш швидкісного потяга світу". Схожий потяг недавно протестували і в Японії, і він розвинув рекордну для поїздів швидкість в шістсот три кілометри за годину. Подібні системи не мають двигуна і переміщаються за рахунок магнітного поля, що створюється вбудованими в полотно індукційними котушками, на які подається напруга.

Поки що ідея підземної доставки вантажів з використанням магнітних полів в якості рушійної сили звучить фантастично, і важко повірити, ніби таке стане можливим. Однак у вченому світі її сприймають досить серйозно, настільки, що Департамент навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства Британії готовий виділити необхідні кошти на її розробку.

За словами авторів ідеї, їхня технологія, якщо її впровадити в життя, дозволить розвантажити дороги, а також знизити витрати промисловців на доставку та перевезення вантажу. Пробний проект планують запустити вже в найближчі кілька років у Нортгемптоні. Значну частину фінансування візьме на себе уряд, решту грошей підкинуть комерційні компанії, серед яких і DHL.

Джерело: www.inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.