Вчені з'ясували, що найбільше бактерій живе в кишечнику індіанців Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2015 20:25 · Розділ: Наука

Недавно вчені вирішили дослідити, кишечник якого народу працює найкраще. В результаті дослідження вони виявили, що найбагатший бактеріями народ - це венесуельські індіанці. Вони не вступають у контакт з сучасною цивілізацією, тому в їхньому кишечнику живуть найрізноманітніші бактерії, яких немає в інших народів нашої планети.

В мікрофлорі представників народності яномамі до всього іншого вчені знайшли гени, що відповідають за стійкість до антибіотиків - і це при тому, що з цими ліками в індіанців ніколи не було справи.

Результати нового дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Яномамі мешкають в джунглях Амазонії на території Венесуели. Вони ведуть напівкочовий спосіб життя. При чому ця народність - майстри конспірації: лише у 2008-у році тут було виявлено невідоме раніше село племені. Його побачили з армійського вертольота, а потім сюди висадили групу лікарів, яка зібрала у населення мазкові проби калу, шкіри та порожнини рота. Погодилися співпрацювати з медиками тридцять чотири представники племені різного віку - наймолодшому індіанцю, що погодився віддати на дослідження зразки мікрофлори, було п’ятнадцять, найстаршому - п’ятдесят.

Провівши низку аналізів взятої в індіанців мікрофлори, американські вчені у співпраці з венесуельськими колегами виявили, що яномамі вкрай багаті різноманітними бактеріями. При цьому видова кількість мікроорганізмів, що населяють кишечники представників племені, значно вища, ніж в мікрофлорі не лише американців, але й інших народностей Амазонії, які зрідка вступають в контакт з цивілізацією.

Плем'я яномамі (фото з сайту http://neobychno.com/18568/nekontaktnye-narody-na-lico-uzhasnye-nedobrye-vnutri/)
Плем'я яномамі (фото з сайту http://neobychno.com/18568/nekontaktnye-narody-na-lico-uzhasnye-nedobrye-vnutri/)

Найбільше дослідників вразила кишкова паличка, у якої виробилися гени опірності до антибіотиків. Справа в тому, що представники племені яномамі ніколи з антибіотиками не мали справи, тому звідки в кишкової палички на генному рівні виробилася така стійкість, поки що невідомо. Хоча деякі припущення з цього приводу є: вчені вважають, що ці гени є результатом обміну між мікрофлорою людини і ґрунтовими бактеріями.

Деякі виявлені вченими бактерії несуть користь для нашого здоров’я. Приміром, було виявлено мікроорганізми, що перешкоджають утворенню каменів у нирках.

Вчені кажуть, що дослідження мікробіому неконтактних народів насправді є дуже важливим. Поки існують ці народи, давня різноманітність бактерій ще не втрачена, і це означає, що у вчених є великий шанс відшукати мікроби, що виконуватимуть роль дорогих та ефективних ліків.

До речі, в березні цього ж року було проведене схоже дослідження: вчені з’ясували, що в кишечнику мисливців-збирачів та інших народів, що ведуть традиційний спосіб життя, набагато більше мікробів, ніж у членів промислово розвинутих суспільств. Через це “примітивні” народи набагато менше страждають від захворювань кишечнику: коліту, раку товстої кишки, хвороби Крона.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/04/20/yanomami/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.