Японський потяг розігнали до 603 км/год Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2015 14:21 · Розділ: Нові технології

Люди, які знають, що таке “Червона рута”, напевне. були б шоковані, проїхавшись новеньким японським поїздом. Замість традиційних для приміських поїздів “Укрзалізниці” двадцяти кілометрів за годину вони б рухалися зі швидкістю в триста разів більшою!

Так-так, недавно японський поїзд побив рекорди швидкості, розігнавшись до шестисот кілометрів за годину.

Цього вівторка японський поїзд, що працює на магнітній подушці, встановив світовий рекорд швидкості, сягнувши показника в 603 км/год. Сталося це під час тестових випробувань потужного транспортного агрегата.

Поїзд складався з семи вагонів, а його випробування проводилися на експериментальній ділянці шляхів в префектурі Яманасі неподалік гори Фудзі.

За якихось одинадцять секунд потяг розігнався до швидкості в шістсот кілометрів за годину, а в 10:48 за місцевим часом вона досягла 603 км/год.

Тепер компанія-оператор Central Japan Railway (JR Central) має намір відправити заявку до представників Книги рекордів Гіннесса з проханням внести досягнення у всесвітній реєстр.

Швидкісний поїзд, що курсуватиме між Токіо і Нагоя, компанія JR Central планує запустити вже до 2027 року. Але представники компанії кажуть, що потяг рухатиметься з куди меншою швидкістю: в роботі він не розганятиметься більше п’ятисот п’яти кілометрів за годину.

Пасажири супершвидкісного потягу зможуть подолати відстань в двісті вісімдесят кілометрів за якихось сорок хвилин, і це вдвічі швидше, ніж тепер.

Втім, вартість будівництва залізничної колії залишає бажати кращого. Щоб збудувати залізничне сполучення для швидкісного потяга між Токіо і Нагоя, знадобиться сто мільярдів доларів, адже колія здебільшого проходитиме через складні в будівництві та дорогі тунелі.

Відзначимо, що потяг тестували й раніше - також в квітні цього року. І швидкість, яку розвивав потяг на магнітній подушці, теж була рекордною. Однак показника в 600 км/год вона не досягала.

До “японського” рекорду максимальна швидкість, яку міг розвинути потяг, Книгою рекордів Гіннеса фіксувалася ще в 2003-му. Як кажуть експерти, японські поїзди можуть надовго стати рекордсменами в даній галузі.

Повідомляється також, що прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе має намір просувати цю технологію на американському ринку. І пергий крок в даному напрямі буде зроблено під час його візиту в США, запланованого на двадцять шосте квітня. В ході цього візиту прем’єр-міністр Японії обговорюватиме можливість використання швидкісних потягів на залізниці між Вашингтоном і Нью-Йорком.

Джерело: http://nr2.ru/transport/YAponskiy-poezd-ustanovil-rekord-razognalsya-do-603-kmch-95053.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.