Кілька незвичних джерел альтернативної енергії Автор: lesya · Опубліковано: 21.04.2015 11:51 · Розділ: Екологія

Альтернативні види енергії в останні роки стають все популярнішими. Природні ресурси нашої планети вичерпуються, і люди змушені підшукувати додаткові джерела електроенергії, які могли б забезпечити базові потреби існування сучасної людини.

Поряд із традиційними джерелами альтернативної енергетики, такими як, наприклад, твердотопливные котлы, широко використовуються нетрадиційні джерела енергії. І застосовують її в найрізноманітніших сферах.

Наприклад, кілька років тому група дослідників із Вірджинії розробила спосіб перетворення цукру в водень, який би міг використовуватися в автомобілях. Такий вид пального став би набагато ефективнішим та екологічно чистішим, ніж популярні сьогодні бензин, дизель та газ.

Новий вид пального складається з рослинного цукру, води та тринадцяти потужних ферментів, що зможуть переробляти весь концентрат у водень та невелику кількість вуглекислого газу. Водень прокачуватиметься через паливний бак для виробництва енергії.

Інші вчені, також з Вірджинії, створили спеціальну батарейку, яка також працює на основі цукру. Вона повністю безпечна і не становить анінайменшої загрози життю чи здоров’ю людини.

Сировиною для роботи унікальної батарейки є патока, а побічним продуктом хімічних реакцій - вода. За допомогою ензимів вчені навчилися витягувати з цукру енергію, яку можна використовувати в найрізноманітніших цілях.

А ще вчені навчилися використовувати енергію сонячного вітру. Цією розробкою займалися вчені зі штату Вашингтон - Брукс Харроп і Дірк Шульце-Макух. Вони вважають, що за допомогою супутника можна зловити потік заряджених часточок, що продукуються Сонцем, і перетворити їх в енергію.

Енергію сонячного вітру можна використовувати в повсякденному житті (фото з сайту think-blue.ru)
Енергію сонячного вітру можна використовувати в повсякденному житті (фото з сайту think-blue.ru)

Супутник, створений вченими, має довгий металевий стрижень, спрямований на Сонце. На цей стрижень подають напругу для генерації магнітного поля, і він починає притягувати електрони. На іншому кінці супутника прикріпили приймач-пастку електронів, що складається з вітрила і приймача. Один такий супутник зі стрижнем завтовшки один сантиметр і завдовжки метрів триста зможе зібрати стільки енергії, що її вистачить для забезпечення енергетикою до тисячі приватних будинків. А передавати енергію на Землю можна за допомогою лазерного променя, який практично не розсіюється атмосферою.

Наступний спосіб здобуття електроенергії використовується вже досить давно, щоправда, в невеликих масштабах. Мова йде про здобуття енергії з екскрементів.

Так, відходи людської (і тваринної в цілому) життєдіяльності містять чимало метану, який можна використовувати в якості природного газу.

Одна така потужна установка вже встановлена в одному з парків Сан-Францтииско. Власників собак, що прогулюються парком, забезпечують спеціальними пакетами, в які вони й складають фекалії своїх улюбленців. Тоді їх поміщають у великий контейнер, де й виробляється метан.

Ще одна така установка ефективно працює на одній з ферм в штаті Пенсільванія. Тут отримують енергію з коров'ячого гною.

А дорогами австралійського Брістоля їздить Фольксваген Beetle, що працює на метані, отриманому в результаті очищення стічних вод.


Інші новини розділу