Android навчиться впізнавати власника по голосу Автор: lesya · Опубліковано: 16.04.2015 08:55 · Розділ: Нові технології

В погоні за споживачем компанії-виробники мобільної електроніки оснащують свої продукти все новими функціями, досить цікавими і, слід визнати, часом вельми корисними.

Наприклад, недавно в Android 5.0 Lollipop з'явилося кілька оновлених функцій, спрямованих на обмеження доступу сторонніх осіб до вашого пристрою в обхід пароля.

Мається на увазі так зване «розумне блокування», яка дає користувачеві змогу не вводити на пристрої пароль, якщо він дотримуватиметься певних умов. В якості цих «певних умов» можуть виступати «Довірені пристрої», «Довірені обличчя» або «Довірені місця». Але найближчим часом до них приєднаються ще й «Довірені голоси».

Тож якщо користувач в якості умови розблокування без пароля обере, приміром, «Довірені пристрої», то його смартфон зможе зняти блокування автоматично, без введення пароля, якщо до нього підключено один із заздалегідь зазначених Bluetooth-пристроїв. Це може бути, для прикладу, «розумний» годинник.

Наступна функція - функція «Довірені обличчя». Вона передбачає використання фронтальної камери для ідентифікації обличчя господаря. Якщо пристрій впізнає свого власника в обличчя, то він і «відчепиться» від нього з введенням паролю. Та якщо вашим пристроєм захоче скористатися хтось інший, камера одразу це побачить, і зловмисник спіймає облизня.

Пристрій розпізнаватиме голос господаря і автоматично відключатиме блокування (фото з сайту http://androidinsider.ru/os/android-nauchitsya-uznavat-hozyaina-po-golosu.html)
Пристрій розпізнаватиме голос господаря і автоматично відключатиме блокування (фото з сайту http://androidinsider.ru/os/android-nauchitsya-uznavat-hozyaina-po-golosu.html)


Функція «розумні місця» дозволить і взагалі забути про блокування, якщо ви, приміром, знаходитеся вдома чи на роботі.

В оновленні Google Play Services до версії 7.0 користувачі Nexus-пристроїв на Android 5.1 отримають для доступу ще одну функцію – вни зможуть налаштувати голос, почувши який смартфон одразу розблокується.

Як кажуть експерти, з усіх запропонованих функцій «розумного» розблокування, функція розблокування голосом є найменш надійною. Так, зловмисник може просто–на-просто скористатися записом голосу власника пристрою, або ж навіть зімітувати його вимову.

Але знайдуться й ті, кому ця функція прийдеться до смаку. Наприклад, шанувальникам голосових команд для Google Now вона може дуже сподобатися. А для розблокування смартфону вистачить сказати звичну команду «Ok, Google».

За окремими даними, функція розпізнавання голосу власника може стати доступною вже до кінця поточного тижня.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.