Вага тіла при народженні впливає на тривалість кар'єри Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2015 20:14 · Розділ: Наука

Недавно фінські вчені завершили дослідження, результати якого виявилися вельми цікавими. Виявляється, вага немовляти при народженні досить сильно впливає на його подальше життя.

Так, від того, яка вага немовляти при народженні, залежить тривалість кар’єри дорослої людини. Дослідники припускають, що результати їхньої роботи допоможуть багатьом людям застерегти себе від прояву небажаних захворювань, до розвитку яких у них є висока схильність (це психічні розлади, збої в роботі серця та проблеми з опорно-руховим апаратом).

Відповідне дослідження проводилося фахівцями Університету Гельсінкі. В його рамках було проаналізовано дані тринадцяти з половиною тисяч осіб. З низ двадцять відсотків чоловіків, що народилися в період між 1934-1944 роками, вийшли на пенсію з причини непрацездатності в період між 1971 і 2011 роками. Найпоширенішими причинами виходу на пенсію ставали психічні розлади, захворювання опорно-рухового апарату та розлад серцево-судинної системи.

Крихітні немовлята вразливі до захворювань (фото з сайту newtonsols.net)
Крихітні немовлята вразливі до захворювань (фото з сайту newtonsols.net)

При цьому вченими було з’ясовано, що низька вага немовляти при народженні суттєво підвищувала ризик дострокового виходу на пенсію. Дослідники також підрахували, що середній вік тих, хто виходив на пенсію через психічні розлади, сягав показника в п’ятдесят один рік. Інші ж працювали на десять років довше.

Опираючись на отримані результати, дослідники підкреслюють, що внутрішньоутробний розвиток є дуже важливою складовою здоров'я населення та економіки в цілому. Тому цьому моменту слід приділяти особливу увагу, при чому на загальнодержавному рівні.

До речі, недавно групою вчених було проведене інше дослідження, яке також стосувалося співвідношення маси тіла новонароджених та ризику розвитку низки захворювань у майбутньому. І ось що вони з’ясували: виявляється, низька вага при народженні часто стає причиною психічних розладів. Відповідне дослідження проводилося спеціалістами університету МакМастер.

Підрахунки і статистика доводять, що немовлята, які народилися з екстремально низькою вагою, в дорослому віці страждають від таких проблем, як депресія, тривожні розлади або ж синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ). При цьому вони стикаються із цими розладами вдвічі частіше, ніж діти, що народилися з нормальною масою тіла.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.