В Ізраїлі виявлено унікальний будинок римської доби Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.08.2009 10:23 · Розділ: Цікаві факти

У ході розкопок біля стін Національного парку в Місті Давида, фахівцями Міністерства старожитностей Ізраїлю (МCІ), виявлено фрагменти великої будівлі періоду римської імперії. Вік фрагментів становить близько 1800 років. Найбільш ймовірно, виявлений будинок був особняком багатого державного діяча чи військового.

Як заявили керівники розкопок, доктор Дорон Бен Амі та фахівець МСІ Яна Чехановець, археологам «не відомі вихідні розміри будівлі, але можна припустити, що вона займала площу 1000 кв. метрів. В центрі особняка був внутрішній двір з колонами. Між колонами і кімнатами, які знаходилися по флангах внутрішнього двору, розташовувалися галереї. Крила будівлі піднімалися на висоту двох поверхів та були покриті черепицею».

Також в ході розкопок в руїнах будівлі було виявлено велику кількість фрагментів кольорових фресок, на яких переважно вгадуються контури геометричних фігур і різних квітів. Особливості архітектури, планування та артефакти, виявлені серед руїн, не залишають сумнівів у тому, що це залишки саме римської споруди.

Найбільш чудовими знахідками визнані мармурова фігурка боксера і золота сережка з дорогоцінними каменями. Крім того, на підлозі зруйнованого будинку були виявлені монети, які датуються приблизно 360 роком н.е. Археологи схильні розглядати це як свідчення того, що маєток було зруйновано в результаті землетрусу, що стався в даній місцевості в 363 році н.е.

«Подібної будівлі римського періоду, в Ізраїлі більше не виявлено. Найбільш схожими на нього є будівлі, виявлені в Сирії і датуються другим-четвертим століттями нашої ери. «Міські помістя» римського періоду також виявлені в Антіохії, Апамі та Пальмірі. Якщо наші припущення вірні, то, скоріше всього, ця споруда спочатку використовувалося в якості приватного будинку», - сказав доктор Бен Амі.

Виявлення римської будівлі в Місті Давида вносить істотний внесок у розуміння масштабів будівництва, організованого римлянами в цій частині міста в III-IV століттях нашої ери.

Місто Давида - це територія на вершині пагорба, де Цар Давид проголосив Єрусалим столицею свого царства 3000 років тому. Глибоко під землею на місці Міста Давида вчені-археологи продовжують робити нові відкриття і знахідки часів стародавнього світу, тоді як на поверхні цей район представляє собою один із центрів сучасного життя, де проходять 3D виставки і щодня організовуються туристичні екскурсії по місцях розкопок стародавніх цивілізацій, включаючи «Шахту Уоррена», давню систему подачі води «Тунель Хезікая» і Сілоамский басейн, датований епохою Другого храму.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу