Зі старої бурової платформи зробили хостел Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2015 11:08 · Розділ: Життя

Наша планета – дуже цікава та неймовірно таємнича. Вона таїть в собі стільки загадок, що людству, здається, їх ніколи не розгадати.

Однак найактивніші не втрачають надії, і, взявши на озброєння відповідне обладнання, з упевненістю та азартом вирушають на вивчення найпотаємніших та найбільш віддалених куточків нашої планети.

Бурову платформу переобладнали під хостел
Бурову платформу переобладнали під хостел

Однак чимало цікавинок можна знайти не тільки на поверхні Землі, але й у її глибинах. Саме тому дайвінг є одним із найпопулярніших активного видів відпочинку сьогодні.

Щоправда, дайвінг дайвінгу не рівня. Хтось бажає попірнати і поплавати з зубатими та страхітливими акулами, когось приваблюють коралові рифи. А є й такі, хто в захваті від так званого «брудного дайвінгу» - muck diving. Саме для них було обладнано хостел Seaventures Dive Rig.

Черепаховий цвинтар
Черепаховий цвинтар

Seaventures Dive Rig – це колишня бурова платформа, на якій свого часу добували нафту та газ. Тут збереглося чимало всіляких агрегатів з тих часів. Труби і різного роду пристосування, залишки винтовых дизельных компрессоров – перейдя по ссылке ви побачите чимало схожих екземплярів, які використовуються у буровій промисловості ще сьогодні, - залишки турбін та балонів, - словом, все навколо тут ніби покликане нагадувати дайверам, де вони знаходяться.

Розташовується унікальний хостел в самому центрі Коралового трикутника, в штаті Сабах в Малайзії. Знаходиться платформа на відстані дев’яти кілометрів від острова Сипадан, який вважається одним з кращих місць для дайвінгу в цілому світі. Ще ближче – на відстані якихось семисот метрів від платформи - знаходиться острів Мабул – місцина, яку облюбували дайвери з muck diving. Назва muck diving перекладається як «брудний дайвінг», а походить вона від намулу, що зібрався на дні в результаті життєдіяльності людини. Цей намул - це коралові скелети, старі рибальські пристосування і техніка, шини тощо. Але далеко не все це сміття цікавить дайверів, що вирішують попірнати в цій місцині: сюди їх ваблять рідкісні види риб та морських істот, неповторних та унікальних в усіх океанічних глибинах.

В водах, де розташувався хостел, мешкають черепахи, барракуди, мурени, вугрі, морські чорти, отруйні риби Scorpaeniformes, каракатиці, смертельно небезпечних для людини синекільчасті восьминоги. А часом тут пропливають акули.

У хостелі є кілька комфортабельних номерів, а також спеціальний ліфт, що опускає пірнальників прямо в середину коралового рифу. На ньому дайвери занурюються у воду поступово. Тепер ліфт використовують ще й для стрибків у воду.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.