В Арабських Еміратах автомобілістам заборонили плювати з вікон Автор: lesya · Опубліковано: 15.04.2015 08:53 · Розділ: Авто-мото

Мусульманський світ славиться своїми суворими законами. Суворими з точки зору європейця: за привселюдний поцілунок тут можуть запроторити за ґрати, а за невелику, здавалося б, провину взагалі можна позбутися власної голови.

Незважаючи на суворість, деякі закони мають цілком раціональне пояснення, і чудово могли б прижитися і в наших краях, принісши неабияку користь.

Наприклад, в Об’єднаних Арабських Еміратах автомобілістам заборонили викидати сміття на дорогу, а ще їх штрафуватимуть за плювки з вікна.

За сміття, викинуте на узбіччя, доведеться заплатити 135 доларів (фото з сайту ukranews.com)
За сміття, викинуте на узбіччя, доведеться заплатити 135 доларів (фото з сайту ukranews.com)


В Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) було оголошено війну водіям, що неналежним чином поводять себе на дорогах. Тепер за те, що якийсь водій-нечупара вирішить викинути з вікна навіть невеликий предмет, він не лише сплатить штраф, але й може надовго позбутися водійський прав.

При чому за кожну викинуту з автомобільного вікна серветку чи бананову шкірку доведеться заплатити суму, що перевищує сто тридцять п’ять доларів. Якщо правопорушення зафіксують за приватним автомобілем, то штраф сплачуватиме водій авто, навіть якщо сміття викине хтось із пасажирів. А ось у громадському транспорті штрафи накладатимуть в індивідуальному порядку.

При цьому, як кажуть експерти, новоприйняті правила дуже суворі: сміттям, за викидання якого накладатимуть штраф, вважатимуться навіть недопалки цигарок, а також плювки з вікна.

А ось стежити за поведінкою водіїв будуть не лише правоохоронці, але й службовці муніципалітетів. При чому розмір покарання призначатимуть як безпосередньо в присутності порушників, так і заочно.

Крім того, повідомити про "негідну поведінку" автолюбителів та пасажирів транспортних засобів зможе кожен свідомий мешканець Об’єднаних Арабських Еміратів.

За сміття, викинуте на узбіччя, доведеться заплатити 135 доларів (фото з сайту ukranews.com)
За сміття, викинуте на узбіччя, доведеться заплатити 135 доларів (фото з сайту ukranews.com)


Представники уряду країни зазначили, що прийняття даного закону є частиною нової програми уряду, спрямованої на підвищення безпеки на дорогах країни, а також на покращення стану навколишнього середовища.

І уряд не перебільшує: як твердить статистика, кожного року в Еміратах фіксують десятки автомобільних аварій, причиною яких є сміття на дорогах.

Джерело: http://auto.newsru.com/article/14apr2015/uae_rules

Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.