Вчені з'ясували, що читання та телевізор не викликають короткозорості у підлітків Автор: lesya · Опубліковано: 14.04.2015 01:32 · Розділ: Краса і здоров'я

Ось уже багато років поспіль нам твердять, ніби читання книг та екран телевізора чи монітор комп’ютера можуть неабияк нашкодити нашим очам. Але після завершення багаторічного дослідження американські вчені з’ясували, що це не так. Насправді, головна причина короткозорості криється зовсім в іншому.

Висновки учених базуються на спостереженні за чотирма з половиною тисячами дітей. Виявляється, розвиток короткозорості в шкільні роки можна передбачити по рефрактивній аномалії (це зміна заломлюючої здатності людського ока через неправильну форму цього органу). В результаті багаторічних спостережень з’ясувалося, що ні часте читання, ні тривалий перегляд телевізора не викликають короткозорості.

Спостереження за школярами проводилося протягом восьми років – з першого по восьмий клас. Розпочалося воно у Каліфорнії ще в 1989 році і тривало до середини дев’яностих. Протягом цього часу вчені до результатів спостереження додавали інформацію про різноманітні етнічні групи.

Телевізор не є причиною короткозорості (фото з сайту netnewz.ru)
Телевізор не є причиною короткозорості (фото з сайту netnewz.ru)

В результаті серед піддослідних було тридцять шість відсотків білих американців, двадцять два відсотки дітей латиноамериканського походження, шістнадцять відсотків афроамериканців, чотирнадцять відсотків нащадків вихідців з Азії та дванадцять відсотка індіанців.

Масштабне дослідження проводилося під керівництвом офтальмолога Карли Зеднік (Karla Zadnik) з Університету штату Огайо. Вченими було виявлено тринадцять факторів ризику розвитку короткозорості. І читання та перегляд телевізора у дітей виявилося на одному з останніх місць. Ці фактори практично не впливали на розвиток короткозорості. Найвищим ризиком розвитком міопії є наявність цього захворювання в обох батьків і рефракційна аномалія.

У дітей з нормальним зором очне яблуко з певного віку припиняє свій ріст, якраз тоді, коли його форма забезпечує чіткий зір. Але в дітей при схильності до міопії око витягується, приймаючи форму оливки або виноградини.

Цю особливість легко виявити у дітей-дошкільнят: у віці шести-семи років у них, згідно з нормами, має відзначатися легка форма далекозорості. Але ось відсутність симптомів далекозорості, а також посилення рефракції аномалії в початковій школі – це ті фактори, які дуже точно пророкують розвиток короткозорості до тринадцяти-чотирнадцяти років.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/04/02/myopia/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.