Росіянин стане першим у світі пацієнтом, якому трансплантують ціле тіло Автор: lesya · Опубліковано: 10.04.2015 23:24 · Розділ: Медицина

Сьогодні медицина дійшла досить високого рівня розвитку. Лікарі навчилися пересаджувати органи, вирощувати нові, зшивати нерви та сухожилля, і скоро, кажуть вони, стане можливим повна пересадка тіла. Чи голови - тут уже важко розібратися з термінологією.

Першим у черзі на пересадку голови має стати росіянин Валерій Спиридонов. Мешканець російського міста Володимира, програміст, що страждає від смертельного захворювання, стане першим пацієнтом італійського нейрохірурга Серджіо Канаверо, якому зроблять операцію з трансплантації голови.

Валерій з дитинства страждає від невиліковної недуги - хвороби Вердніга-Хоффмана. Це така форма м'язової атрофії, при якій розвиваються дегенеративні зміни нейронів передніх рогів спинного мозку. Найчастіше хворі на це захворювання не доживають і до двох років, а ось Валерію вже тридцять.

На запитання журналістів, чи не страшно, бува, йому, Валерій відповідає, що страшно.

Але ще йому дуже цікаво, та й, зрештою, у нього практично немає вибору. Стан хлопця погіршується з року і рік, і якщо він не піде на операцію, то навряд чи настане якесь покращення. Тому рішення росіянина - остаточне, і змінювати його він не планує.

Щоправда, перший пацієнт на пересадку голови зі своїм лікарем ще не бачився, однак вони регулярно спілкуються через Інтернет. Сам доктор розповів, що бажаючих перенести операцію - безліч, але він вважає, що першою повинна стати людина саме з таким діагнозом, що у росіянина.

До речі, Валерій Спиридонов дізнався про італійського лікаря після того, як прочитав статтю про його дослідження в Інтернеті. Сталося це ще два роки тому. Зацікавившись роботами професора, хворий і вийшов на контакт з медиком.

Валерій Спиридонов (фото з сайту lenta.ru)
Валерій Спиридонов (фото з сайту lenta.ru)

Протягом цих двох років пацієнт увесь час обговорював зі своїм лікарем всі можливі ризики від проведення операції. Як і перспективи.

Росіянин розповів, що донорами тіла для проведення такої операції можуть стати люди, що отримали невиліковні травми головного мозку, або, для прикладу, злочинці, яких засудили до смертної кари.

Точну дату проведення трансплантації поки що не назначили. Така серйозна операція вимагає потужного фінансування, пошуком якого зараз і займається доктор Канаверо. Крім того, йому знадобиться надійна команда - сто п’ятдесят докторів та медсестер, адже саме такий штат знадобиться для проведення даної трансплантації.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_76777.html

Інші новини розділу