Позов чеченця налякав Кемерона Автор: lesya · Опубліковано: 10.04.2015 19:32 · Розділ: Кіно

Недавно шуму в світі наробив скандальний позов чеченського автора, який звернувся до суду зі скаргами на всесвітньо відомого режисера Джеймса Кемерона, звинувативши його у… плагіаті.

Випадок набув широкого розголосу, і, як твердять ЗМІ, Кемерона таки налякав позов чеченського письменника.

Взагалі проблема плагіату сьогодні постала досить гостро. Вчені вважають, що зараз існує дуже високий ризик того, що суспільство перестане довіряти результатам діяльності представників сфери науки та медицини.

Світове наукове товариство зіткнулося з серйозними махінаціями в наукових публікаціях.

Кадр з фільму Джеймса Кемерона Аватар (фото з сайту zaukrainu.org)
Кадр з фільму Джеймса Кемерона Аватар (фото з сайту zaukrainu.org)

Однак вернімося до позову Руслана Закрієва. Позов розглядатиме Олександрівський районний суд Ставропольського краю. Закрієв каже, що Кемерон вкрав у нього ідею фільму «Аватар».

У позивача є адвокат - Дмитро Казацкер. Дату засідання визначать на цьому тижні. За його словами, новина про те, що справа піде під розгляд суду, таки справила враження на «плагіатора».

Чеченський письменник хотів подати до суду ще в березні. Причина позову - твердження, ніби Кемерон використав у фільмі «Аватар» чимало сцен з написаного ним роману «Секретна зброя». Письменник написав роман у 1996 році, і через шість років він був опублікований в Інтернеті. У якості відшкодування Закрієв вимагає у режисера один мільярд доларів - суму, що складає третину від тієї, яку зібрав фільм у прокаті.

Щоб не бути голослівним, Закрієв залучив до справи членів Спілки письменників Чеченської республіки. Після ретельного аналізу обох витворів мистецтва вони підтвердили, що в блокбастері і справді використовувалися сцени з твору їхнього колеги. Автор, у якого було “вкрадено” ідеї, вже зв'язувався з Кемероном і озвучив йому вимоги. Але Кемерон вирішив так просто не здаватися: він порадив чеченському авторові «стати в чергу з тих, хто звинувачує його в плагіаті».

Найцікавіше те, що сценарій до фільму “Аватар” було написано в 1990 році. Його зйомки були заплановані на 1997 рік, однак режисеру довелося їх відкласти, оскільки на той час він не володів достатнім набором технічних засобів для реалізації всіх своїх задумів.


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.