Вчені виявили, що на Сонці є пори року Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2015 22:42 · Розділ: Наука

Недавно американські вчені, досліджуючи Сонце, з’ясували вельми цікавий факт: виявляється, на Сонці також є пори року.

Вченим було виявлено невідомий раніше дворічний цикл сонячної активності - до цього часу в ученому світі говорили тільки про одинадцятирічний цикл.

Цей виявлений недавно цикл пов'язаний він з виходом потужних магнітних полів з глибини на поверхню світила. І Коли цикл накладається один на другий, настають найбільш небезпечні з боку Сонця дні для нашої планети.

Ці дворічні циклічні явища зумовлені тим, що крізь тахоклін - так називають тонку межу між конвективною та радіаційною зонами - на поверхню Сонця виходять кільцеподібні «зони» магнітних полів.

Подібно як на Землі змінюються пори року, на Сонці змінюються пори магнітної активності (фото з сайту www.anywalls.com)
Подібно як на Землі змінюються пори року, на Сонці змінюються пори магнітної активності (фото з сайту www.anywalls.com)

На кшталт висотних струменевих течій в атмосфері Землі, хвилі і коливання яких нещодавно вплинули на погоду в різних регіонах планети, на Сонці теж є смуги з повільними хвилями, здатними рухатися і деформуватися. Через ці смуги магнітні поля переходять з однієї зони в іншу. Іноді вони витягуються від тахокліна до поверхні», - пояснює Роберт Леамон (Robert Leamon).

НА Сонці виявили ще один цикл магнітної активності (фото з сайту en.wikipedia.org)
НА Сонці виявили ще один цикл магнітної активності (фото з сайту en.wikipedia.org)

В результаті на Сонці утворюються зони турбулентності, що в свою чергу породжують сонячні спалахи і корональні викиди маси.

Вченими було з’ясовано, що зони інтенсивної активності виникають на обох півкулях Сонця, північній і південній. При цьому активність цих зон наростає протягом одинадцяти місяців, наступні ж одинадцять місяців вона поступово знижується. Вчені порівнюють це явище з регіонами нашої планети, коли одна пора року змінює іншу.

Ці сплески магнітного поля з надр Сонця призводять до сильної дестабілізації сонячної корони - зовнішнього шару атмосфери світила. І саме ці викиди, кажуть фахівці, є причиною майже всіх (95%) буревіїв та корональних викидів маси.

Вчені сподіваються, що їхнє відкриття дозволить складати більш точні прогнози, що дозволять своєчасно виявляти геомагнітні бурі на Землі.

Зробити це можна було б за допомогою навколосонячних супутників - схожа за конструкцією мережа метеорологічних супутників ще в шістдесятих роках допомогла зробити прогнози погоди досконалішими.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.