У США створено окуляри, що зроблять світ барвистим Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2015 18:38 · Розділ: Краса і здоров'я

За статистикою, проблемами з зором сьогодні страждає сто двадцять чотири мільйони осіб в цілому світі. Ще тридцять сім мільйонів людей - сліпі. На даний час найпоширенішим методом боротьби з порушеннями зору є корекція за допомогою окулярів.

Купити їх можна або в оптиці, або в спеціалізованих магазинах, або через Інтернет. Останній варіант особливо зручний, якщо вам, раптом, знадобляться особливі окуляри, яких в оптиках вашого міста немає. Так, навіть знаходячись в Києві чи Львові, ви за допомогою Інтернету зможете здійснити заказ очков в Москве.

Хоча навряд чи вдасться відшукати, принаймні у звичайних Інтернет-магазинах чи оптиках, окуляри, створені розробниками із США. Недавно вони представили світові окуляри, які дозволяють дальтонікам бачити світ у всіх барвах. Винахідники унікальних лінз кажуть, що для більшості людей, що страждають дальтонізмом, окуляри будуть ефективними.

Як відомо, існують різні види дальтонізму. Медики розрізняють дейтеранопію - знижену здатність розрізняти зелений колір, протанопію - нездатність вирізняти червоний колір, та інші. Однак винахідники окулярів кажуть, що їхній винахід дозволить більшості розпрощатися зі своєю проблемою.

Чимало хворих, пояснюють фахівці, у повсякденному житті не відчувають проблем від свого захворювання. Вони часто навіть не підозрюють, що в них є якісь відхилення. Але деяі види професійної діяльності для людей з описаними вище порушеннями зору можуть виявитися недоступним.

Приміром, отримати водійське посвідчення водія-професіонала, що дає змогу працювати водієм за наймом, вони не зможуть. Кар’єра пілота для дальтоніків теж недоступна.

Але творіння американців дозволить людям з дальтонізмом розгледіти світ в усіх його барвах. Автори винаходу - вчені з американської компанії EnChroma.

Винахід створювався під керівництвом професора Дона Макферсона (Don McPherson). Що цікаво: ідея створити окуляри для дальтоніків оселилася в його голові цілком випадково.

Професор займався створенням лінз для захисних окулярів, які надягають хірурги під час проведення лазерних операцій. І ось кілька зразків таких лінз Макферсон показав своєму товаришеві, який страждав однією з форм дальтонізму.

Той, подивившись на світ через виготовлені скельця, побачив все навколишнє в нових відтінках.

Професор Макферсон зрозумів, що створені ним лінзи заломлюють світло особливим чином, так, що людина бачить кольори, як і належиться.

Незабаром професор випустив окуляри Digital Color Boost, лінзи яких влаштовані так, щоб не пропускати світлові хвилі проміжних кольорів, які знаходяться між основними сімома кольорами. В результаті дальтоніки можуть бачити реальну палітру кольорів, а не викривлену.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.