У Франції заборонили брати на роботу надто худих моделей Автор: lesya · Опубліковано: 08.04.2015 08:48 · Розділ: Краса і здоров'я

Проблема анорексії в сучасному суспільстві постала досить гостро - в погоні за модельною зовнішністю дівчата виснажують себе дієтами та голоданням, при чому їх не зупиняє навіть загроза смерті.

Так відбувається тому, що глянцеві стандарти диктують параметри, які для багатьох дівчат в силу їхніх фізіологічних особливостей просто недоступні. Та це в погоні за модою та красою багато дівчат не розуміють. Результат - вони стають жертвами моди, втрачаючи людську подобу та перетворюючись на живих мерців.

Сьогодні ситуація дещо змінилася. В світі активно впроваджують програми, спрямовані на боротьбу з анорексією, а на подіум випускають дівчат з відносно пишними формами.

Більше того, на худорлявість навіть ставлять певні заборони. Приміром, у Франції парламент заборонив виходити на подіум надто худим моделям. Тих, хто порушить цю заборону, чекає штраф та навіть тюремне ув’язнення терміном до шести місяців.

Депутати Національних зборів прийняли відповідну поправку до законопроекту про охорону здоров'я в рамках боротьби з анорексією. Анорексія в документі позиціонується як розлад харчової поведінки, для якого характерне навмисне зниження ваги.

Ініціативу підтримав міністр охорони здоров'я Марісоль Турен, яка вважає, що факт присутності на подіумах надмірно худих моделей є дуже тривожним.

Героїновий шик від Кейт Мосс (фото з сайту viparmenia.org)
Героїновий шик від Кейт Мосс (фото з сайту viparmenia.org)

«Тепер модельним агентствам та іншим представникам фешн-індустрії забороняється брати на роботу в якості моделей всіх, чий індекс маси тіла нижче встановлених владою параметрів», - говориться в тексті документа, який підтримала правляча Соціалістична партія (PS) та «зелені».

Новий законопроект до роботи моделлю допускає тільки повнолітніх - за тих, хто не досяг вісімнадцятирічного віку, штрафуватимуть. Крім того, мінімальна вага моделі зі зростом в сто сімдесят п’ять сантиметрів не повинна бути нижчою показника в п’ятдесят п’ять кілограмів.

Якщо ж хтось наважиться порушити встановлені стандарти, йому загрожує штраф в розмірі сімдесяти п’яти тисяч євро або покарання у вигляді шестимісячного тюремного ув’язнення.

У даному контексті нагадаємо, що мода на екстремальну худорбу прийшла в модну індустрію ще в шістдесятих роках, але пік її розвитку припадає на дев’яності. Цей період в моді називають “героїновим шиком” - період слави Кейт Мосс та Єви Євангелісти.

Тепер же модна індустрія дозволила виходити на подіум манекенницям, які о не відповідають класичним уявленням про красу. Це і пишні моделі, і моделі похилого віку, і навіть трансгендери.

Джерело: http://newsbang.net/vo-frantsii-ne-razreshayut-rabotat-slishkom-khudym-modelyam

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.