Зілля за середньовічним рецептом допомогло знищити небезпечну сучасну бактерію Автор: lesya · Опубліковано: 03.04.2015 17:12 · Розділ: Медицина

Сьогодні ми скептично ставимося до середньовічної медицини: коли фармацевти, хіміки та медики пропонують силу силенну найрізноманітніших лікарських препаратів, якось важко повірити в цілющу дію якогось там середньовічного зілля. І дарма: виявляється, не всі старі рецепти є поганими. Недавно дослідники довели, що середньовічні медики дещо таки петрали в лікарський справі.

Знайшовши в одному англосаксонському документі середньовічний рецепт, вчені приготували за ним зілля, яке допомогло знищити небезпечний штам стійкої до антибіотиків бактерії. Вік рецепту налічує тисячу років.

Правда, давній рецепт використовували для лікування очного ячменю - гнійного запалення волосяного мішечка вії. Але сучасним медикам за допомогою відвару вдалося подолати бактерію метицилін-резистентного золотистого стафілокока (МРЗС), який викликав сепсис і пневмонію.

Рецепт досить простий – вино, часник і теляча жовч, щоправда, змішувати їх слід у певних пропорціях. Цей простий рецепт допомагав позбутися ячменю.

Вчені, приготувавши ліки за середньовічним рецептом, з’ясували, що воно й справді допомагає боротися з бактеріями, що викликають ячмінь. Але це не все – вариво ефективне у боротьбі зі шкірними інфекціями. І то настільки ефективне, що його рецепт може лягти в основу створення сучасних лікарських препаратів.

Автор дослідження Фрейя Харрісон (Freya Harrison) з університету Ноттінгема розповів, що деякі інгредієнти середньовічних ліків дійсно ефективні.

Приготування зілля було досить складним процесом, незважаючи на простоту рецепту. Так, і часник, і цибуля порей у давнину були зовсім іншими, не такими, як сьогодні. Іншим було й вино.

Як і вказувалося в англосаксонському писанні, настій витримали протягом дев’яти днів у мідній посудині, а далі почали його випробовувати. З'ясувалося, що розчин здатний знищити ґрунтові бактерії. Далі дослідники вирішили перевірити, як розчин боротиметься з більш небезпечними бактеріями. Вони нанесли краплі варива на ділянки шкіри мишей, заражених метицилін-резистентним золотистим стафілококом.

В результаті використання середньовічної мазі було знищено до 90% усіх бактерій, а отже препарат може скласти конкуренцію сучасному ванкоміцину, який використовують для лікування інфекцій, викликаних МРЗС.

Тепер вченим належить з’ясувати, в чому, власне, ефективність середньовічного медичного препарату. Ймовірно, природні інгредієнти, що входять до його складу, утворюють потужні хімічні сполуки, адже ефективність мазі висока лише тоді, коли з точністю дотримуватися зазначених в рецепті пропорцій.

Джерело: http://www.glunews.ru/

Інші новини розділу