У США влада засудила діяльність антисоціальної мережі "Потвора" Автор: lesya · Опубліковано: 02.04.2015 08:00 · Розділ: Події у світі

Недавно в Сполучених Штатах представниками влади булко засуджено діяльність незвичної «антисоціальної» мережі «Потвора».

Проти діяльності сайту Jerk.com виступило одразу п'ять членів Федеральної торгової комісії (FTC). Вони одноголосно визнали дії «антисоціальної мережі» «Потвора» шахрайськими.

Рішення Федеральної торгової комісії з’явилося на офіційному сайті FTC. Правда, власників сайту не заарештували, і навіть не наклали на них штраф, але це поки що. У випадку невиконання рішення комісії власникам сайту загрожує більш серйозне покарання.

А зараз представники торгової комісії зобов’язали «антисоціальну мережу» припинити збирати інформацію про користувачів інтернету, а також стерти всі зібрані дані на майже тридцять чотири мільйони осіб.

«Члени комісії виявили, що оператори сайту Jerk.com - Jerk LLC і Джон Феннінг (John Fanning) – обманювали споживачів, говорячи, ніби контент розміщували інші користувачі. Та насправді більша частина контенту потрапила з профілів у соціальній мережі Facebook, обраних операторами», - повідомили члени FTC в офіційній заяві.

Антисоціальну мережу Jerk.com було запущено два роки тому, в 2013 році. І ось цілком випадково значна частина користувачів виявили, що інформація про них вже є на цьому сайті.

Операторами було зібрано дані про мільйони користувачів, при чому точну кількість постраждалих встановити не вдалося. За попередніми припущеннями, цифра коливається в межах діапазону від двадцяти чотирьох з половиною до тридцяти трьох з половиною мільйонів осіб. Оператори викрали фото
480x800 користувачів крупним планом, а десь так сім мільйонів сторінок містили зображення дітей, яким не виповнилося десяти років.

Інші користувачі могли залишити в профілі користувача будь-який коментар, а також вердикт, потвора він чи ні. При цьому видалити негатив практично не можна було, хоча сайт і обіцяв користувачам зробити це за якихось тридцять доларів.

Ініціатором створення скандального проекту виступив Джон Феннінг, колишній генеральний директор та основний аукціонер музичного сервісу для обміну аудіофайлами Napster. Автором ідеї створення сервісу виступив Шон Феннінг, племінник Джона, а також Джон Ріттер і Шон Паркер, з якими він познайомився через Інтернет. Але через авторитарне керівництво Джона сервіс розвалився – вони так і не змогли домовитися з правовласниками музичного контенту.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/03/26/jerked/

Інші новини розділу