Японці визначили число Пі з рекордною точністю Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.08.2009 15:18 · Розділ: Наука

Японські вчені вирахували число Пі з рекордною точністю. Новий рекорд становить 2576980377524 (2 трильйони 576 мільярдів 980 мільйонів 377 тисяч 524) знаки. Попередній рекорд становив приблизно 1,2 трильйона знаків і також був встановлений в Японії в 2002 році. "Перші" цифри після коми у числі Пі можна подивитися тут.

Для рекордного обчислення вчені використовували суперкомп'ютер T2K Tsukuba System, який для виконання поставленого завдання, працював більше 73 годин. Цей комп'ютер здатний виконувати 95 мільярдів операцій в секунду. В даний час дослідники подали заявку на включення свого досягнення в Книгу рекордів Гінеса.

<strong>Суперкомпютер T2K Tsukuba System.</strong> Фото взяте з сайту popsci.com
Суперкомпютер T2K Tsukuba System. Фото взяте з сайту popsci.com

В даний час з Пі пов'язана ціла низка запитань, на які ще не знайдено відповіді. Наприклад, не вирішено питання про нормальність цього числа. Нормальним (n-нормальним) називаються числа, у записі яких будь-яка фіксована група цифр зустрічається з однією і тією ж імовірністю. Більш того, до цього часу не відомо, чи всі цифри від 0 до 9 зустрічаються в десятковій формі запису числа Пі нескінченну кількість разів.

У даному випадку точне обчислення числа Пі є експериментом, результати якого дозволяють сформулювати гіпотези щодо тих чи інших його особливостей.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.