У Британії розкопали кладовище, де ховали бідняків-студентів та учених Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2015 21:37 · Розділ: Наука

Недавно група археологів у Кембриджі розкопала одне з найбільших кладовищ країни епохи Середньовіччя. Всього в ньому налічується більше близько півтори тисячі поховань. Дослідники вважають, що в цьому кладовищі лежать останки бідних учених та студентів. Про результати розкопок повідомили в прес-релізі Кембриджського університету.

Про існування цього кладовища вчені знали ще в середині минулого століття. Однак той факт, що воно налічує стільки поховань, став для них неочікуваною новиною. Саме ж кладовище розкопали під час ремонту будівлі богословського факультету, що знаходиться на території коледжу Іоанна Богослова.

Більше тисячі трьохсот поховань, як з’ясували вчені, належать до тринадцятого-п’ятнадцятого століть. Ховали тут в першу чергу померлих пацієнтів лікарні Іоанна Богослова. Сама ж лікарня до 1511 року знаходилася якраз навпроти кладовища.

У переважній більшості могил не було ні залишків трун, ні навіть саванів, а лише знівечені часом людські останки. Не виявили вчені й інших речей, які б могли свідчити про багатство чи високий статус померлих – ні ювелірних прикрас, ні інших особистих речей тут не знайшли.

На всій території кладовища не було знайдено останків жінок чи дітей. Виходить, що тут ховали студентів-бідняків, а також небагатих вчених, адже вік більшості покійних становив двадцять п’ять – сорок п’ять років.

Могили на кладовищі були розділені між собою доріжками, пересипаними гравієм. А ще вчені знайшли тут сліди колодязя та насіння квітів, з чого зробили висновок, що родичі померлих і похованих тут бідняків часто їх відвідували.

На території кладовища ховали бідняків (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/04/01/cambridgegraves/)
На території кладовища ховали бідняків (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/04/01/cambridgegraves/)

До речі, навколо цього кладовища ходило чимало чуток. Довший час вчені не наважувалися його чіпати, адже, згідно з місцевими легендами, всі поховані тут люди померли від «Чорної смерті» - так називали епідемію чуми, яка косила лондонців в тринадцятому столітті.

Але в результаті проведених розкопок вчені виявили, що всі ці історії про чуму – не більше, ніж міфи. На останках покійних не було виявлено ніяких слідів цієї жахливої хвороби.

Ховали тут лише чоловіків (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/04/01/cambridgegraves/)
Ховали тут лише чоловіків (фото з сайту http://lenta.ru/news/2015/04/01/cambridgegraves/)

Але сліди інших захворювань, а також наявність багатьох травм на кістках є свідченням того, що у середньовічній лікарні пацієнтів не стільки лікували, скільки піклувалися про них перед смертю.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/04/01/cambridgegraves/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.