Немовлята в утробі кривляться, коли їхні матері курять Автор: lesya · Опубліковано: 01.04.2015 14:01 · Розділ: Медицина

Переважна більшість лікарів категорично забороняють вагітним жінкам палити. Це й не дивно, адже для щойно зачатого організму вплив цигарок та нікотину може бути направду згубним. Ось лише біда в тому, що далеко не всі жінки в силі справитися з залежністю – багато хто просто в силу неусвідомлення того факту, що вони виношують в собі нове життя. І, ймовірно, вони б знайшли куди більше сил та духу, якби на власні очі побачили, як немовлята в їхній утробі кривлять свої мордашки з кожною затяжкою нікотинової отрути.

Недавно вчені провели дослідження, в рамках якого уважно простежили за мімікою немовляти в момент, коли їхні матері курять. Виявилося, що діти, мами яких палять, частіше кривляться і посмикуються, ніж діти, що розвиваються в утробі некурящих матерів.

Результати дослідження наводяться в статті британських фахівців з Університету Дарема, опублікованій на сторінках видання Acta Paediatrica.

Куріння, як відомо, негативно позначається на позаутробному розвитку малюка. Вченими було доведено, що ті немовлята, матері яких палили, значно пізніше починають розмовляти. А тепер дослідники вирішили з’ясувати, як впливає процес паління на немовлят, які ще перебувають в утробі матері. Щоб зібрати необхідні дані, дослідники провели вісімдесят ультразвукових сканувань двадцяти плодів жінок, що перебували на двадцять четвертому-двадцять шостому тижнях вагітності.

Серед учасниць експерименту чотири жінки регулярно палили, решта ж не мали нікотинової залежності. Ті ж, що палили, викурювали щодня в середньому по чотирнадцять цигарок. Після появи малюків на світ медики обстежили новонароджених і не виявили у них ніяких патологій. Тим не менше, вчені з’ясували, що плоди курящих матерів в утробі значно частіше кривляться та корчать гримаси, аніж немовлята некурящих матерів. І чим далі, тим це розходження стає сильнішим, пояснюють медики. А ще немовлята курящих жінок частіше доторкалися руками до обличчя.

Схожу поведінку медики виявили і в дітей, матері яких під час вагітності часто нервують, та все ж ефект від стресу не такий сильний, як у випадку з курінням.

Такі зміни міміки немовлят під час внутрішньоутробного розвитку вчені пояснюють впливом, яке здійснює куріння на нервову систему плодів - у дітей матерів, що палять, вона розвивається не так, як зазвичай. Звідси й підвищена активність відповідної групи м'язів.


Інші новини розділу