Дві подруги-іспанки створили одноразовий пульт для телевізора Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2015 23:25 · Розділ: Нові технології

Фантазія сучасних винахідників не знає меж – недавно в Іспанії дві подружки-винахідниці винайшли одноразовий пульт дистанційного управління для телевізора. При чому виготовлений він з речовин, що піддаються біорозкладанню.

Автор винаходу - Алісія Мора. Щоправда, винахід створювався у співпраці з подругою Марією, спеціалістом з маркетингу, в той час як сама Алісія за фахом є інженером. Обидві винахідниці мешкають у Валенсії.

Ідея створити одноразовий пульт для телевізора прийшла дівчатам в голову випадково. Дізнавшись, що пульти дистанційного управління, особливо в готелях, є справжніми розсадниками бактерій, подруги й замислилися над тим, що б то його таке створити, щоб і добре для людей зробити, і грошенят трохи назбирати.

Створення такого пульта зумовлене тим, що останнім часом в тренді нестандартні електроприлади, наприклад розетки в скляних рамках або сенсорні вимикачі. Їх можна придбати у магазині електрики, який пропонує широкий вибір на будь-який смак electrica-shop.com.ua.

Врешті-решт вони зійшлися на створенні телевізійного пульта, виготовленого з картону.

Однак вернімося на трохи до традиційних пультів. У 2012 році співробітники Університету Х'юстона провели дослідження, в рамках якого виявили, що пульти від телевізора в готельних номерах є найбільш небезпечними місцями скупчення шкідливих бактерій. Як і вимикачі, унітази та раковини у ванних кімнатах, пульти дистанційного управління виявилися найнебезпечнішими джерелами хвороботворних бактерій.

В рамках дослідження було з’ясовано, що на одному пульті міститься сила силенна бактерій – шістдесят вісім колонієутворюючих одиниць на квадратний сантиметр площі, в той час як аналогічний показник на кришці унітазу в громадському туалеті більш ніж у вісім разів нижчий - всього вісім КУО на сантиметр квадратний площі.

Фото з сайту ukranews.com)
Фото з сайту ukranews.com)

Добре ознайомившись з результатами дослідження, подруги й вирішили зробити пульти в громадських місцях чистішими та більш безпечними. Винахід Алісії і Марії отримав назву bwito. Одноразовий пульт виготовлятимуть з картону, важитиме він всього п’ятнадцять грамів. Пульт майже на сто відсотків є біорозкладним.

До речі, винахід іспанок вже встигли оцінити в багатьох країнах світу. А в Мексиці п’ять готелів навіть закупили картонні пульти, підрахувавши, що вони не лише вигідніші в плані гігієни, але й коштуватимуть дешевше, ніж традиційні пристрої дистанційного управління.

До речі, після того, як скористаєтеся пультом, ви зможете вткнути його в горщик для квітів. Якщо ви ретельно та своєчасно підливатимете пульт, з нього виросте м'ята, майоран або петрушка. Насіння цих рослин ще до виготовлення пульта винахідниці помістили в картон.

Єдина деталь, яка не розкладатиметься, це невелика мікробатарейка – її доведеться викинути згідно з вимогами утилізації подібних пристроїв, а решту пульта можна помістити в горщик чи розчинити у воді.

Джерело: http://hitech.newsru.com/article/27mar2015/bwito

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.