Гарна освіта не робить нас щасливими Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2015 20:49 · Розділ: Освіта

Гарна освіта, здобута в престижному навчальному закладі, дає нам чимало переваг. Вона дозволяє претендувати на престижну роботу, додає впевненості у власних силах, дозволяє відчути себе інтелектуально розвиненою особистістю, та все ж одного вона не робить. Як твердять психологи, вища освіта не здатна зробити людину щасливою.

Так, прийнято вважати, що соціально-економічні фактори тісно пов’язані з психічним здоров'ям, що в результаті пов’язують і з благополуччям, але це не так. В ході проведеного недавно дослідження виявилося, що рівень освіти аж ніяк не впиває на відчуття щастя у людини.

Співробітники університету Варвік і взяли за основу твердження, ніби освіта пов’язана з нашим психічним здоров’ям. Із цього твердження випливає, ніби гарна освіта повинна позитивно впливати на самопочуття людини. Однак у житті все відбувається по-іншому.

В рамках дослідження вчені перевірили кілька фактів, які традиційно пов’язують з хорошим психологічним станом. Серед цих факторів був рівень освіти та фінансове становище піддослідних.

В результаті виявилося, що рівень освіти ніяк не впливав на самовідчуття людини, а отже, й не визначає рівень відчуття щастя. Освіта зовсім не допомагала людям почуватися краще та краще функціонувати в суспільстві. А саме ці показники, твердять учені, критично важливі для відчуття щастя.

Якщо людині ніде реалізувати свій потенціал, у неї розвивається депресія (фото з сайту www.all-news.net)
Якщо людині ніде реалізувати свій потенціал, у неї розвивається депресія (фото з сайту www.all-news.net)

Більше того, раніше дослідники (група дослідників з Гентського університету) з’ясували, що гарна освіта, навпаки, може принести з собою чимало психологічних проблем та навіть психічних розладів.

Однак стосується це тих людей, рівень освіти яких вищий, ніж того від них вимагає робота. Поступления в аспирантуру також не дає жодных гарантій щастя. У таких людей практично в усіх випадках рано чи пізно розвивається депресія. В дослідженні учених взяло участь більше шістнадцяти тисяч осіб.

Причина депресії, кажуть дослідники, полягає в тому, що робота, яка не вимагає від людини знань, здобутих в університеті, видається їй нецікавою. Людина просто не може використовувати в ході роботи всі здобуті під час навчання навики. У звіті Гентського університету також зазначається, що такі люди (мова йде про людей з дуже гарною освітою) частіше за інших працювали на непрестижних роботах і при цьому часто покладалися на інших, шукаючи в них підтримки.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/27mar2015/ureducca

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.