Верховний суд Британії дозволив публікувати листи, що компрометують принца Чарльза Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2015 13:28 · Розділ: Суспільство

Членів королівської сім’ї у Великобританії люблять і поважають. Однак зовсім скоро ситуація може змінитися – до публікації допущено листи, які можуть добряче скомпрометувати принца Чарльза.

Ці листи свого часу британський принц адресував уряду Великобританії. І недавно Верховний суд країни дозволив журналістам опублікувати ці листи, зробивши їх доступними для широкої громадськості.

Написані вони були в 2004-2005 роках. Вони, кажуть експерти, піддають сумніву право британського принца Чарльза успадковувати престол. А все тому, що у Великобританії монархи не мають права втручатися в політику уряду, адже очолюють країну лише формально. Схоже, принц Чарльз порушив це правило.

Як кажуть журналісти газети Guardian, Принц Уельський Чарльз не зміг зберегти "політичну нейтральність". Кореспондентам ще в 2005-у році вдалося дізнатися, що Чарльз листувався із членами уряду. Вони одразу ж зажадали опублікувати переписку, озброївшись законом про свободу інформації. Але судовий процес, під розгляд якого потрапило двадцять сім листів, затягнувся на цілих десять років.

Врешті-решт суд таки прийняв бік журналістів, визнавши вимоги публікації листів законними. Та коли вони стануть доступними для широких мас, поки що невідомо. Достеменно невідомо і те, про що саме йшлося в листах, від чого інтрига наростає ще більше.

Фактично, історія із листами поставила під сумнів можливість успадкування королівського престолу прямим нащадком Єлизавети ІІ принцом Чарльзом.

Втім, у пресі ширяться чутки, ніби сам Чарльз не дуже то й хоче ставати королем. Однак офіційного підтвердження цієї інформації з боку представників Букінгемського палацу не прозвучало. Навпаки, ці дані було спростовано.

І попри те, що листи ще не опублікували, супротивники монархії неабияк активізувалися. Грем Сміт, голова організації Republic, що вимагає повалення монархії, з даного приводу зазначив, що рішення суду змінить суспільне сприйняття монархії, продемонструвавши, що її не можна вважати чимось аполітичним і безпечним.

Однак британський віце-прем'єр наполягає на тому, що переписка містить дані особистого характеру. Тому законних підстав для її публікування немає.

А ось в офіційній резиденції принца Чарльза неабияк розчаровані рішенням суду. Вони кажуть, що цей крок порушує принципи приватності.

Що ж стосується журналістів видання, які й наробили стільки шуму, то вони позицією суду задоволені, і планують найближчим часом опублікувати скандальне листування.

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2455294&cid=9

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.