В Англії є "криве" село з "кривими" будиночками Автор: lesya · Опубліковано: 27.03.2015 10:32 · Розділ: Життя

В туманній та дощовій Англії розташувалося дивовижне село Лавенхем, яке поза очі охрестили «кривим». Назва населеного пункту повністю відповідає архітектурному стилю його будівель – тут не знайдеш жодного рівненького будиночка, а лише перекособочені дерев’яні будівлі.

Насправді історія цього дивовижного села дуже цікава та багата. Це й не дивно, адже заснований населений пункт Лавенхем ще в епоху Середньовіччя.

Колись село Лавенхем було багатим і досить великим на той час містом. Сюди з’їжджалися купці і торговці з усіх куточків Англії і не тільки. Місто розвивалося дуже швидкими темпами, будівель та приміщень катастрофічно не вистачало, і потреба в зведенні нових будинків була дуже високою.

І ось місцеве населення та приїжджі люди почали швидко зводити дерев’яні будиночки. А оскільки матеріалів не вистачало, в будівництві поспіхом використовували сиру деревину, яка з часом висохла, покрутилася і деформувалася. Практично всі будинки цього старовинного міста перекосилися, а оскільки місто збанкрутувало, перетворившись на провінційне селище, мешканці міста не мають змоги реставрувати старі середньовічні будівлі.

Криві будиночки в селі Лавенхем
Криві будиночки в селі Лавенхем

Так, в епоху Середньовіччя в містечку Лавенхем виготовляли знамените синє сукно. Попит на нього був дуже високим, і населення було багатим. А саме місто, розташоване в півтори сотні кілометрів Лондона, сплачувало в державну казну набагато більші суми, ніж куди крупніші міста тогочасної Англії.

Та через деякий час ситуація, на превеликий жал для місцевого населення, змінилася. В селищі неподалік поселилися голландські біженці, які налагодили своє суконне виробництво. Тканини голландців були тоншими, м’якшими і дешевшими, що й привело до банкрутства Лавенхема. Але довколишня природа вкупі з кривенькими хатинами роблять село Лавенхем якимось особливим.

До речі, в Європі є чимало дуже мальовничих та красивих селищ. І не лише в Європі.

В Англії в графстві Глостершир розташувалося селище Білбері. Це середньовічне село нагадує казкові ілюстрації: класичні будиночки в англійському стилі, вузенькі вулички та навколишня природа приваблюють туристів з усього світу ось уже тривалий час.

Село Білбері
Село Білбері

А в Бельгії розташувалося село, в якому мешкає більше трьох мільйонів осіб. На кожному кроці тут можна знайти щось цікаве, а саме село виглядає так, ніби намальоване.

Торгні, Бельгія
Торгні, Бельгія

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.