У Латвії збудували міст зі спагетті Автор: lesya · Опубліковано: 26.03.2015 10:27 · Розділ: Події у світі

В сиву давнину люди будували оселі з чого попало – звірячих шкур, листя пальми, дерева та в буквальному сенсі з усього, що потрапить під руку. З тих часів минули тисячоліття, а ситуація не змінилася – у Латвії, для прикладу, будують мости зі… спагетті.

Так, співробітники факультету енергетики та електротехніки Ризького технічного університету (РТУ) вже шостий рік поспіль проводять змагання з будівництва мостів зі спагетті.

В цьогорічному конкурсі перемогу здобули студенти, що збудували міст, здатен витримувати до чотирьохсот сімдесяти шести кілограмів. Про це розповів журналістам керівник наукового відділу студентського парламенту РТУ Сандіс Еглітіс.

Для виготовлення мостів зі спагетті використовують макарони та спеціальний клей. У цьому році за здобуття перемоги в конкурсі позмагалися сто учасників, що приїхали сюди з вісімнадцяти вищих навчальних закладів Латвії.

Команда студентів, що здобула перемогу, зуміла побудувати міст, здатен витримувати вагу до чотирьохсот сімдесяти шести кілограмів. Цього результату трохи не вистачило, щоб побити абсолютний рекорд країни у даних змаганнях, який трохи більше як на вісім кілограмів перевершує названий показник.

Здобутою перемогою латвійські студенти не обмежуються – двадцять другого травня цього року вони візьмуть участь Чемпіонаті світу з конструювання мостів зі спагетті RECCS 2015, що пройде в Угорщині.

Нагадаємо, що найпотужніший міст, збудований зі спагетті, витримував вагу в п’ятсот сорок три кілограми. Його було збудовано в 2013 році командою з Угорщини.

До речі, будівництво мостів – не єдина сфера, де використовують спагетті (крім продовольчої, звісно). Три роки тому один росіянин, мешканець Пермі, запатентував технологію виготовлення з макаронів конструкцій у вигляді літаків, вертольотів і автомобілів. Правда, його вироби використовуються радше як сувеніри.

Сергій Пахомов, автор винаходу, детально вивчивши це питання, вирішив, що його вироби можна запатентувати як сувеніри. Тим більше, що на сьогоднішній день вже є чимало зареєстрованих патентів на виготовлення суконь, намиста та інший речей з макаронних виробів.

Сергій Пахомов працює PR-менеджером. І ось одного разу, коли він замислився над створенням реклами для одного макаронного заводу, йому й прийшла в голову ідея зробити літак із вермішелі. Так все і почалося.

З того часу колекція росіянина поповнилася тридцятьма новими моделями вертольотів, літаків, автомобілів, виготовлених з вермішелі. Транспортні засоби дуже скидаються на своїх прототипів. У них навіть відкриваються двері та крутяться колеса.

Джерело: http://mir24.tv/news/world/12273090

Інші новини розділу