Вчені пророкують епідемію самотності: вона настільки ж небезпечна, що й ожиріння Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2015 19:56 · Розділ: Медицина

Британські вчені пророкують світові епідемію самотності. І вона стане настільки ж масштабною та небезпечною, як і епідемія ожиріння. Від самотності страждає не лише людська психіка, але й фізичні показники нашого організму, кажуть спеціалісти.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Університету Брігама Янга. Провівши низку необхідних підрахунків вони з’ясували, що самотність становить нітрохи не меншу загрозу нашому життю і здоров’ю, як ожиріння.

Результати відповідного дослідження опубліковані на сайті Perspectives on Psychological Science.

Опираючись на отримані результати, вчені з Університету Брігама Янга (Brigham Young University) твердять, що загрозу для життя і здоров'я, яку несуть за собою самотність та соціальна ізоляція, цілком можна прирівняти до ефекту шкоди від ожиріння.

В ході дослідження вчені проаналізували медичні дані майже трьох мільйонів осіб різного віку. В результаті було з’ясовано, що відсутність соціальних зв'язків є дуже серйозним додатковим ризиком для людського життя. Більше того, зв'язок між самотністю і ризиком смертності серед молоді вища, аніж серед літніх людей.

За словами одного з авторів дослідження, Тіма Сміта, сьогодні самотність перебуває на підйомі, і вже через кілька років вона може набрати масштабів епідемії, а це - серйозна загроза для людства в цілому.

Самотність загрожує нашому здоров'ю не менше, ніж зайві кілограми (фото взято з сайту www.verses.ru)
Самотність загрожує нашому здоров'ю не менше, ніж зайві кілограми (фото взято з сайту www.verses.ru)

Більше того, вчені кажуть, що самотність та соціальна ізоляція насправді часто виглядають зовсім не так, як ми собі їх уявляємо. До самотніх ми можемо зарахувати і тих осіб, у яких є чимало друзів, половинка, але які все одно відчувають себе самотніми.

Крім того, друзі та спілкування у соціальних мережах теж не є показником "правильних" соціальних контактів. Адже, як з'ясували дослідники раніше, соціальні мережі, навпаки, можуть посилювати та провокувати появу відчуття самотності.

Відпочинок в компанії друзів - куди привабливіша перспектива, ніж самотність (фото з сайту www.limontour.com)
Відпочинок в компанії друзів - куди привабливіша перспектива, ніж самотність (фото з сайту www.limontour.com)

Тім Сміт наголошує на важливості встановлення та підтримування щирих соціальних та емоційних зв’язків. Так, позитивне міжособистісне спілкування, атмосфера довіри та емоційний зв'язок між людьми позитивно позначаються не тільки на психічному, але й на фізичному здоров’ї людини.

Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_76134.html

Інші новини розділу