Хірурги ПАР провели першу в світі успішну операцію з пересадки пеніса Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2015 17:26 · Розділ: Медицина

Медики Південно-Африканської Республіки цими днями провели революційну операцію - їм вдалося успішно трансплантувати пеніс.

Операція з пересадки пеніса, яку здійснили хірурги з Кейптауна (ПАР), стала першою успішною операцією такого роду в цілому світі.

Тривала процедура цілих дев’ять годин. Сама операція пройшла двадцять першого грудня минулого року, але для того, щоб зрозуміти, чи була вона все-таки успішною, ясна річ, знадобилося трохи часу - як медикам, так і пацієнтові, ім’я якого, до речі, зі зрозумілих причин не розголошується.

Однак тепер, через кілька місяців після проведення операції, вчені вже можуть говорити про її результати. Пацієнт, якому всього двадцять один рік, повністю оговтався від наслідків операції. За його словами, пересаджений орган прижився до його тіла і цілком адекватно виконує свої функції.

Вчені відзначають, що в медицині успішний випадок пересадки пеніса є другим, однак саме африканським ученим вдалося домогтися довготривалих результатів.

Що ж стосується пацієнта, то йому орган ампутували три роки тому через ускладнення, отримані після обрізання. Відзначимо, що ця операція є важливим і невід’ємним елементом обрядів переходу в Африці, в результаті якого щороку в ПАР близько двохсот п’ятдесяти юнаків позбуваються дітородних органів.

Однак складнощі у проведенні операції не обмежилися лише самим хірургічним втручанням. Найскладніше, зізнаються медики, було отримати згоду сім'ї донора органу. Лікарям навіть довелося виготовити для померлого донора модель пеніса, взяту зі шкіри живота.

Вперше таку операцію провели у Китаї ще вісім років тому. Однак через десять днів після успішної операції пацієнт відмовився від свого нового органу, оскільки психологічно не зміг звикнутися з думкою, що користується пенісом іншого чоловіка.

Але кейптаунському пацієнту нічого не бракує. Він звикся з новим органом без проблем, живе активним статевим життям і повністю задоволений результатом операції.

До речі, сьогодні медики та пластичні хірурги творять справжні чудеса. Три роки тому, для прикладу, одному американцеві пересадили ціле обличчя. Richard Lee Norris втратив губи, ніс та щелепу в результаті вистрілу, і його обличчя справді виглядало потворним. Далі йому пересадили частину язика, щелепи та губи, і він став виглядати набагато краще. Тепер чоловік може сам їсти, пити та не боїться заглядати в дзеркало.


Джерело: http://www.topnews.ru/news_id_76073.html

Інші новини розділу