Руки чоловіків розкажуть про їхній психічний стан більше, ніж медична карта Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2015 15:04 · Розділ: Психологія

Наша психіка - річ дуже загадкова, і вчені, як не силуються, так до цих пір не змогли розгадати її таємничої суті. Втім, деякі речі їм таки вдалося пояснити, хоча до повного відтворення картини того, як влаштована наша психіка, ще дуже і дуже далеко.

Наприклад, вчені кажуть, що руки людини можуть розказати про її психічний стан набагато більше, ніж медична карта.

Останнє дослідження стосується представників сильної статі. У них співвідношення довжин вказівного та безіменного пальців пророкує ймовірність розвитку шизофренії. Відповідного висновку в результаті досліджень дійшли турецькі вчені.

Згідно з даними, отриманими в ході аналізу співвідношення довжини другого і четвертого пальців піддослідних, люди з неправильним співвідношенням схильні до розвитку шизофренії.

Чому так відбувається? Та тому, що цей показник зумовлений гормональним фоном в організмі чоловіків. Власне, співвідношення довжини безіменного та вказівного пальців відображає наявність чи відсутність певних проблем з психікою. Крім того, це співвідношення тісно пов’язане з гормональним дисбалансом у чоловіків.

Якщо вказівний палець коротший за безіменний, це означає, що під час внутрішньоутробного розвитку чоловік піддавався впливу великої кількості тестостерону, а значить, такі люди схильні до розвитку шизофренії.

В рамках дослідження вчені обстежили більше сотні пацієнтів, хворих шизофренією, та сотню здорових чоловіків. В результаті було з’ясовано, що руки людини точно пророкують наявність проблем з психікою.

Ще вчені радять звертати увагу на асиметрію пальців на обох руках. Якщо пальці є асиметричними, це теж вірна ознака схильності до розвитку шизофренії.

Дослідження проводилося вченими під керівництвом доктора Танера Ознура з медичного факультету Військової академії Гулхайн.

А недавно інші дослідники - цього разу з Нідерландів - в рамках чергового дослідження з’ясували, що дзеркала провокують переїдати. І в першу чергу це стосується жінок.

Учасниць експерименту розділили на дві групи. Частину дівчат попросили частенько зазирати в дзеркало, іншим же заборонили це робити. В результаті вчені помітили, що ті учасниці експерименту, що багато крутилися перед дзеркалом, їли навіть тоді, коли не були голодні.

Виходить, що надмірна увага до свого тіла призводить до переїдання. Можливо, припускають дослідники, це відбувається тому, що у тих, хто любить надміру заглядати в дзеркало, спостерігаються схильності до дисморфофобії (хронічного невдоволення власним тілом).

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/18mar2015/hand_d

Інші новини розділу