Як художники використовують математику Автор: lesya · Опубліковано: 24.03.2015 16:23 · Розділ: Цікаві факти

У багатьох людей при слові “математика” починає крутити в носі, свербіти у потилиці чи бурчати в животі (або як там ще проявляється алергія на неулюблений предмет?..), а дарма: виявляється, ця дисципліна може бути цікавою.

Попри те, що для багатьох математика може видатися вельми складним та непотрібним предметом у школі, насправді вона несе в собі чимало користі. І якщо у вас в сім’ї є школяр, сміливо відкидайте всі сумніви і спонукайте його до вивчення математики - вона і логічне мислення розвиває, і дисципліну формує, та ще й може привити любов до мистецтва!

На превеликий жаль у школі нам не розповідали та не демонстрували, якою цікавою може бути математика - шкільна програма не дозволяє цього зробити. Тому й видавалася вона нудною, складною і ненависною.

Якщо у вашої дитини ви помітили схожі настрої, поспішіть виправити ситуацію, а все репетиторы математики на 1 сайте допоможуть вам це зробити.

Так, вони розкажуть школяреві, що математика - це дуже творчий процес. І креативний. Недарма її у своїй творчості так охоче використовували художники.

Серед них - знаменитий художник Вінсент Ван Гог. Недавно вчені провели дослідження його робіт і з’ясували, що завихрення на деяких полотнах митця досить точно описують невидимі для людського ока турбулентні потоки повітря.

Такого висновку дослідники дійшли тому, що більша чи менша яскравість точок на полотнах художника є пропорційною швидкостям точок потоку у відповідних координатах при математичному моделюванні турбулентності. Серед найбільш відомих картин, де “намальована” турбулентність, - “Зоряна ніч”. Здебільшого вони писалися в періоду найбільшої психічної нестабільності митця.

Неабияк любив математику (і використовував її у творчості) й інший знаменитий митець - Леонардо да Вінчі. Ще багато століть тому він представив на осуд публіки кілька зразків популярного сьогодні аморфного мистецтва.

Накидаючи сітку ліній, да Вінчі створював якусь мазанину, а прогледіти справжнє зображення можна було тільки під певним кутом.

Цю технологію художники використовують і сьогодні. Вони беруть шмат полотна, малюють на ньому якусь абстракцію, прикладають дзеркальний циліндр і - о диво! - перед здивованим глядачем постає вміло намальована вправною рукою і математичними мізками картина. Втім, дивіться самі:

Фото з сайту http://pikabu.ru/story/anamorfnoe_iskusstvo_2635975
Фото з сайту http://pikabu.ru/story/anamorfnoe_iskusstvo_2635975Інші новини розділу