Щоб утримувати сім'ю, єгиптянка 43 роки прикидалася чоловіком Автор: lesya · Опубліковано: 24.03.2015 17:29 · Розділ: Життя

Для того, щоб забезпечувати та утримувати сім’ю, багатьом людям у світі доводиться тяжко працювати. І навіть у розвинених країнах, де, здавалося б, рівень життя досить високий, люди мають все менше часу на себе та своїх близьких, адже повністю віддають себе роботі.

Справді, кар’єра та робота змушує нас відмовитися від багатьох речей, та все ж нам і не снилося те, що вчинила мешканка єгипетського міста Луксор Сіса Абу Даух (Sisa Abu Daooh). Щоб заробити грошей на свою родину, жінка цілих сорок три роки прикидалася чоловіком. Тепер же, коли правда з’ясувалася, Абу Даух отримала нагороду від єгипетської влади за «ідеальне материнство».

На такий крок Сісу підштовхнули життєві негаразди. За кілька місяців до того, як мала народитися її перша дитина, жінка овдовіла і залишилася без засобів для існування. А оскільки в Єгипті довший час не прийнято було наймати на роботу жінок, Сіса і геть впала у відчай.

Однак тут вона вигадала хитрий спосіб залишитися на плаву: жінка щодня одягалася у чоловічий одяг і йшла на роботу, заробляючи гроші на утримання дитини. Довкола ніхто й не здогадувався, що під розлогими полами традиційного для єгиптян чоловічого вбрання прихована тендітна постать молодої жінки.

Сьогодні Сісі виповнилося шістдесят чотири роки. За свою кар’єру вона працювала там, де не кожен доморощений чоловік впорався б: вантажила цеглу та цемент, будувала будинки, виконувала іншу тяжку роботу.

«Щоб захистити себе від косих поглядів та не бути мішенню традицій, я вирішила одягатися в чоловіче вбрання і працювати в сусідніх містах, де мене ніхто не знав», - розповіла жінка.

Щоб не викликати ні в кого підозри, Сіса Абу Даух одягала на себе галабею (довгий чоловічий наряд з широкими рукавами), на голові вона носила білий тюрбан, на ногах - чоловічі черевики.

Абу Даух продовжує працювати і сьогодні. Останні кілька років вона займається тим, що чистить взуття в Луксорі.

За словами її доньки Худи, мати і досі забезпечує їхню сім'ю. Жінка щодня прокидається о шостій ранку і прямує до залізничної станції, де й чистить взуття перехожим. Тепер зранку з нею іде ще й Худа - вона допомагає літній матері нести інструменти, адже та через вік не може цього робити.

Відзначимо, що, згідно з даними опитування, проведеного британськими соціологами, становище жінок-єгиптянок сьогодні є найгіршим серед мешканок інших мусульманських країн. Тут і досі поширене жіноче обрізання та інші типи знущань над жінками.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/03/18/egyptwoman/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.