NASA створить на Місяці ядерний реактор Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.08.2009 16:15 · Розділ: Нові технології

Інженери Американського космічного агентства (NASA) впевнені, що невеликий ядерний реактор є можливим джерелом енергії для мешканців блок-посту на Місяці. Співробітники енергетичного департаменту агентства заявили про можливість створення такого пристрою до 2020 року.

Можливість використання енергії ядерного розпаду для забезпечення електрикою космічних апаратів обговорюється в NASA з кінця 50-х років минулого століття. Однак, серйозна розробка цього проекту була призупинена через побоювання, що кораблі і ракети-носії з радіоактивною «начинкою» небезпечні з екологічної точки зору.

Інтерес до космічних ядерних реакторів знову виник у зв'язку з перспективою запуску пілотованих кораблів на Місяць і Марс та створення на них населених баз. Інженери NASA провели випробування властивостей реактора, з'єднавши його з двигуном Стирлінга, що здатен працювати від будь-якого джерела енергії. Тепло від реактора до двигуна передається через «прошарок» металів (суміш натрію і калію).

Проведені випробування (в яких, щоправда, замість ядерного реактора використовувався інше джерело тепла) показали, що пристрій відрізняється високою ефективністю та надійністю. Крім самого реактора, інженери перевірили, як функціонує охолоджувальний блок до нього. Ці тести також були визнані «дуже успішними». Вдосконалювати реактор та охолоджувальний блок в NASA почали в 2006 році в рамках проекту Fission Surface Power.

На думку вчених, ядерний розпад є найбільш реальним енергоресурсом в космосі, внаслідок труднощів, пов'язаних із застосуванням інших джерел енергії. Так, використання вітрових генераторів неможливе на космічних тілах без атмосфери (наприклад, Місяць); сонячні батареї вимагають пристроїв для зберігання запасної енергії, щоб підтримувати функціонування бази чи марсохода вночі. А зайва маса вкрай небажана для будь-яких космічних об'єктів.

Будівництво населеної бази на Місяці входило до завдань нової програми США з освоєння космосу «Сузір'я» (Constellation). Але, останнім часом, у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, NASA різко скорочує видатки на втілення різних проектів.

Джерело: strf.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.