Синьошкірі люди існують Автор: lesya · Опубліковано: 23.03.2015 21:30 · Розділ: Цікаві факти

Які тільки дива не трапляються у світі! Наприклад, люди з блакитною шкірою. І це не жарт природи, а генетична похибка. Насправді, шкіру з синюватим відливом мають ті люди, які, зазвичай, вступають у шлюби з близькими родичами. Результатом такої традиції є збій генетичного коду, внаслідок чого мутований ген передається з покоління в покоління.

Такі синьошкірі родини зустрічалися серед корінних мешканців Південної Америки, де побутує вищезгаданий звичай укладання шлюбів. Проте, найвідомішою родиною з незвично блакитним кольором тіла була родина Фугейтів з невеликого містечка в штаті Кентуккі. Їх так і називали: Сині Фугейти.

Започаткував їх рід французький поселенець, який емігрував до штатів ще за 160 років до появи синіх нащадків. Потягом цього довгого періоду родина не приймала до своїх рядів сторонніх людей, а шлюби укладалися виключно між близькими родичами. Слід зазначити, що всі Фугейти були винятково здоровими і зберігали силу та активність до 80 років. Зрештою, як і в індіанців, інцест дав свої результати.

Досліджуючи феномен синьої шкіри, вчені з'ясували, що його причиною є рідкісна хвороба крові метгемоглобінемія. У хворих цією недугою від третини до половини крові містить тривалентне залізо, що призводить до сповільнення процесу поширення кисню в організмі. В сім'ї Фугейтів причиною захворювання метгемоглобінемією став успадкований дефект, а саме низький рівень активності ферменту метгемоглобінредуктази, необхідного для перетворення блакитного білка крові в червоний гемоглобін. Люди з цим рідкісним діагнозом мають блакитну, індиго, сливову, ба навіть фіолетову шкіру.

Щоправда, природній окрас шкіри може змінитися під впливом ще деяких факторів, зокрема, хвороби аргирії, яку може викликати неконтрольоване вживання солей срібла. Частенько при захворюванні аргирією фіксувалися летальні випадки.

Ще одна причина блакитного відтінку шкірного покриву - надлишок гемоглобіну в крові.
Джон Вест, альпініст і фізіолог з медичного факультету Каліфорнійського університету, під час мандрівки в чилійських Андах виявив локальну групу синьошкірих людей. Це була бригада високогірних робітників, які протягом тривалого часу працювали на висоті більше 6000 метрів над рівнем моря. Ці люди мали прискорене дихання, збільшений об'єм легень та надлишок гемоглобіну в крові, що, як відомо, є носієм кисню в організмі. Сукупність цих факторів и призвела до посиніння шкіри в робітників.

Джерело: http://mif-facts.com.ua/%D0%B1%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D1%8E%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8-%

Інші новини розділу