4 чашки кави рятують від меланоми Автор: lesya · Опубліковано: 23.03.2015 15:38 · Розділ: Краса і здоров'я

Приємну новину шанувальникам кави повідомили американські дослідники. Виявляється, що вживання чотирьох чашок в день цього ароматного напою суттєво знижує ризик розвитку меланоми – смертоносної форми раку шкіри, що починається, як правило, з родимої плями і під дією ультрафіолетового випромінювання активно розростається.

Свої висновки вчені зробили в результаті більш ніж десятилітнього дослідження за здоров'ям 450 тисяч осіб обох статей. В експерименті приймали участь добровольці, вікові рамки яких на початку досліду складали в середньому 63 роки. На старті експерименту всі учасники були здоровими, та наприкінці десятиліття близько трьох тисяч осіб виявили в себе ознаки раку шкіри. Проте, ті люди, які налягали на каву, значно рідше стикалися з небезпечною хворобою. Учасники експерименту, які вживали не менше 4 чашок кави в день, на 20% більше були захищені від смертоносного діагнозу, аніж ті, хто взагалі не вживав напою. Як виявилося, кофеїн пришвидшує відмирання уражених ультрафіолетом тканин, а на здорові клітини не впливає.

Вчені брали до уваги й інші фактори, що мали вплив на результати досліду. Це куріння, схильність до вживання алкоголю, кількість сонячних днів у місці проживання учасників та інтенсивність сонячного випромінювання.

Ще одну інтригуючи властивість кави виявили вчені з американського Південно-Західного університету. За їх твердженням, холодна кава здатна підвищити лібідо у жінок та чоловіків.

Проте не всі вчені схильні співати оду каві. Деякі з них стверджують, що вживання більше трьох чашок кави в день викликає погіршення зору, та, навіть,спричиняє сліпоту.
The Daily Mail застерігає, що навіть помірне вживання кави може спровокувати руйнування сітківки ока та розвиток глаукоми. Сто двадцять тисяч добровольців з Великобританії та США сорокарічного віку взяли участь у дослідженні, результат якого виявився невтішним для любителів посмакувати кавою. Цей напій здатен підвищувати внутрішньо очний тиск, що, в свою чергу, може пошкодити зоровий нерв і привести до незворотних змін в організмі. Примітно, що шкодить очам власне кава, інші продукти, що містять кофеїн, наприклад, кола, шоколад та чай, такого руйнівного впливу не мають.

Ці кардинально протилежні твердження обох дослідницьких таборів спонукають задуматися: як же, все-таки, впливає кава на наш організм і чого більше приносить: користі чи шкоди? Пити каву, чи не пити – ось в чому питання. Що важливіше, мати здорову шкіру і сильне лібідо, чи гострий зір? Вибирати вам.

Джерело: http://mif-facts.com.ua/%D0%B1%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D1%8E%D1%82-%D0%BB%D0%B8-%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B8-%

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.