Харківські студенти створили комікси, в яких навчать українців протистояти тероризу Автор: lesya · Опубліковано: 20.03.2015 14:35 · Розділ: Освіта

Не за горами літо, і скоро всім українським студентам доведеться здавати і захищати курсові та дипломні. Для когось це - приємна пора, адже є можливість продемонструвати всі свої наукові досягнення, а для когось - справжня трагедія, адже доведеться добряче посушити мізки та витратити купу часу, щоб написати роботу на нецікаву тему.

Звісно, останні можуть зайти на сайт Referatiki.com.ua і замовити написання курсової чи дипломної, та якщо ви любите творчу роботу, можете піти слідами студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Недавно вони запропонували в якості дипломних робіт низку коміксів, брошур та плакатів, покликаних навчити українців протистояти тероризму. В матеріалах мова йде не так про протистояння, як про вміння поводитися в небезпечних і загрозливих ситуаціях. Створені харків’янами брошури виставлятимуться в Чорнобильській історичній майстерні з двадцятого березня по сімнадцяте квітня цього року.

З ідеєю організувати виставку виступила громадська організація «Культурна ініціатива «КОЛО», що спеціалізується на культурних проектах.Останній проект додав до культури ще й питання цивільного захисту, отримавши назву «Культура безпеки».

А наштовхнула на ідею створення унікальних просвітницьких брошур неспокійна обстановка в Харківській та сусідніх областях. В результаті активісти вирішили довідатися, як борються з терористами в інших країнах. Вони з’ясували, що в Ізраїлі, наприклад, навіть діти знають, як поводитися в небезпечних ситуаціях. Вони розуміють, що не можна на вулиці підіймати невідомі предмети, а також що робити, коли помітиш на вулиці підозрілу людину.


Весь цінний матеріал з підручників цивільного захисту “спакували” в три методички. А потім замислилися над тим, як зробити їх зрозумілими та доступними і для дорослих, і для дітей. Так народилася ідея створити брошури та комікси. А зробити це запропонували студентам-випускникам. Втім, матеріал оформили в легкій манері, щоб не сіяти паніку серед населення.

Дипломні роботи харків’ян містять справді цінні матеріали. В них пояснюється, як потрібно поводитися в надзвичайній ситуації, наприклад, під час вибуху, в натовпі, в транспорті, а також при захопленні заручників.

Ще студенти розповіли, як укомплектувати тривожний чемоданчик, як визначити місце зустрічі в разі НС, а також дали поради батькам стосовно того, як взаємодіяти з вихователями та вчителями.

Щоправда, до друку плакатів та брошур справа поки що не дійшла - харків’яни сподіваються знайти спонсорів. А ще роботи виставлять у вільний доступ в Мережу.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.