Вчені запропонували вирішення "парадоксу двох конвертів" Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.08.2009 15:46 · Розділ: Цікаві факти

Австралійські вчені запропонували вирішення так званого парадоксу двох конвертів, що відноситься до теорії прийняття рішень. Уявімо, що у нас є два однакових конверти, причому в одному грошей в два рази більше, ніж в іншому. Гравцю пропонується вибрати конверт і подивитися на суму всередині. Після цього він може або поміняти конверт, або залишити собі дану суму грошей. Виявляється, з точки зору інтуїції і навіть математики, часто буде доцільним провести обмін.

Нехай гравець виявив в конверті певну суму (х). Тоді, з ймовірністю 50% в іншому конверті знаходиться 2x або 0,5x. В результаті нескладних підрахунків, бачимо, що середнє значення 1,25x більше наявної на руках у гравця суми(х), і тому вигідніше зробити обмін. Однак, якщо застосовувати ці ж розрахунки до іншого конверта, то отримаємо точно такий самий результат: знову вигідно здійснити обмін.

В рамках свого дослідження, австралійські вчені розробили стратегію, що одержала назву стратегії Кловер. Вчені пропонують граючим спочатку суб'єктивно оцінити кількість грошей, а потім на основі цієї оцінки обчислити доцільність обміну. При цьому, чим більше, на перший погляд грошей, тим менша ймовірність того, що треба провести обмін.

Щоб підтвердити своє припущення вчені провели близько 20 тисяч комп'ютерних симуляцій, які дозволили їм встановити, що, в середньому, ця стратегія дійсно дозволяє виграти більше грошей, ніж просто випадковий вибір конверта. Крім цього, дослідники відзначають, що їм вдалося також побудувати простий детерміністський алгоритм. Якщо кількість грошей в конверті менша певного значення, то треба міняти конверти. В іншому випадку потрібно брати вже наявні гроші.

Самі дослідники вважають, що їхня стратегія буде корисною, наприклад, для прийняття різних фінансових рішень.

Джерело pereslavl.ru


Інші новини розділу