Люди таємно вчили мову жестів, щоб потішити глухонімого сусіда Автор: lesya · Опубліковано: 16.03.2015 15:05 · Розділ: Життя

Буває, що крапелька добра може з ніг на голову перевернути чиєсь життя, вселивши надію, сподівання та просто трішки позитиву у виснажені життєвими негараздами серця. І все, що від вас потрібно, це мінімум зусиль і бажання подарувати комусь тепло та радість.

Недавно у Стамбулі сталася подія, яка змінила життя мешканця турецького міста Мухаррема. Молодик від народження глухий, і радості почути звуки природи йому ще ніколи в житті не випадало.

Звісно, ця вроджена вада неабияк обмежувала коло спілкування Мухаррема – він не міг перекинутися кількома слівцями ні з випадковими перехожими, ні з сусідами, і тільки власна сестра його добре розуміла. Уявіть собі, яким було здивування хлопця, коли одного разу він, вийшовши на вулицю, помітив, що перехожі розмовляють з ним його ж мовою, мовою жестів.

Мухаррем не знав, що його сусіди таємно протягом цілого місяця вивчали мову жестів, щоб зробити молодикові такий ось сюрприз.

Розчулений молодик, зрозумівши, в чому річ, розплакався – вчинок сусідів неабияк вразив хлопця.

В той день вранці Мухаррем разом зі своєю сестрою вийшов на прогулянку. Несподівано чоловік, що проходив поруч, ввічливо побажав їм доброго ранку – мовою жестів, звісно.

Далі продавець хліба та пресмачних булочок в кіоску неподалік запропонував їм свіжу випічку, і теж жестами.

Вони пішли далі, і тут якийсь чоловік, що проходив поруч, «випадково» випустив з рук пакет з фруктами. Мухаррем допоміг зібрати ласощі, що розкотилися по асфальту, а у відповідь незнайомець подякував йому жестами, пригостивши його і сестру яблуками.

Все це неабияк дивувало Мухаррема – невже всі, кого він сьогодні зустрів, теж глухонімі? Більше того, навіть водій таксі привітався з чоловіком мовою глухонімих.

Про всі ці події добре знала сестра Мухаррема. І коли вони вийшли з таксі, вона підвела брата до білборда. На величезному екрані з’явилася дівчина, яка повідомила, що тільки що відкрився новий колл-центр для глухих людей та людей з обмеженими слуховими можливостями. Діятиме він на території Туреччини. А ще дівчина жестами повідомила, що прямо зараз Мухаррем користується послугами цього сервісу.

Зразу ж після цього всі сусіди Мухаррема, що брали участь у проекті, підійшли до хлопця і «заговорили» з ним. Так, тепер вони могли вільно спілкуватися з Мухарремом. А останній розчулився настільки, що не зміг стримати сліз.Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.