В Малайзії затвердили процедуру боротьби з відьмами Автор: lesya · Опубліковано: 13.03.2015 18:00 · Розділ: Події у світі

На щастя, закони епохи Середньовіччя канули в небуття, і сьогодні про інквізицію Європа забула. Ну може й не зовсім, і якщо вдаватися у філософію, то може виявитися, що інквізиція лише набула якихось інших, завуальованих форм, та все ж, як би там не було, за невинні речі та вміння, що виходять за рамки розуміння більшості суспільства, сьогодні не спалюють.

Однак далеко не всюди ви зможете відкараскатися від звинувачення у відьомстві. Ще й сьогодні є чимало країн, в яких за чаклунство суворо переслідують.

І Малайзія тут – не виняток. Так, тут в одному з університетів навіть офіційно затвердили стандартну процедуру з протидії використання чаклунства.

Нововведення реалізували в університеті малайзійського штату Паханг. А розробкою зводу правил займався комітет перспективних досліджень чаклунських законів.

Більше того, над складанням цього зводу правил, як каже голова комітету Махууддін Ісмаїл (Mahyuddin Ismail), працювали цілих два роки. Розробка правил університетом розпочалася ще в лютому 2013 року. І до цієї справи було залучено експертів з різних сфер суспільного та релігійного життя: це і мусульманські релігійні діячі, і теологи, і судді, і навіть психіатри.

Ясна річ, що такий проект потребував фінансування, і його він отримав від міністерства освіти у вигляді гранту. Це була сума в сто вісімдесят дев’ять тисяч рінггітів (більше п’ятдесяти тисяч доларів доларів).

Тепер глава комісії Махууддін Ісмаїл висловив сподівання, що врешті-решт влада Малайзії розпочне законодавче врегулювання діяльності чаклунів та інших представників окультних практик.

Так, незважаючи на те, що Малайзія належить до мусульманських країн, в яких державною релігією є іслам, в країні широко практикуються окультні ритуали та процедури. Тому місцевим поліцейським час від часу доводиться затримувати людей, висовуючи звинувачення у чаклунстві.

До речі, деякі відьми та чаклуни стали настільки відомими, що міцно увійшли в історію. І, хоч-не-хоч, деяким неймовірним речам таки доводиться вірити.

Однією з найбільш відомих, приміром, була така собі Молл Дайер. Жила вона в сімнадцятому столітті, зцілювала людей травами і вела досить дивакуватий для місцевого населення спосіб життя. Врешті-решт її вирішили спалити. Однак літня жінка втекла з дому, і потім хлопчаки знайшли її тіло: вона замерзла на холоді, стоячи на колінах та проклинаючи тих, хто з нею таке скоїв.

Прокляття і справді впало на мешканців міста, і протягом багатьох століть їх переслідували страхітливі епідемії та аномальні холоди.


Інші новини розділу