Китайські вчені створили прототип Термінатора Автор: lesya · Опубліковано: 12.03.2015 07:58 · Розділ: Наука

Недавно китайці представили світові революційно нову технологію. Винахід місцевих учених вже охрестили прототипом рідкого Термінатора.

Так, недавно вчені з Китаю представили саморушний мотор, виготовлений з рідкого металу. Він став свого роду прототипом термінатора T-1000, здатного змінювати форму. Інформація про нову технологію з’явилася на сторінках журналу Advanced Materials.

Винахідники кажуть, що їхня машина – неймовірно проста. Вона влаштована дуже примітивно: крапля сплаву галію, здатного переходити в рідкий стан вже при температурі в тридцять градусів за Цельсієм, з домішкою індію та олова - ось вам і весь мотор. Цей "пристрій" слід помістити в розчин каустичної соди, хоча, кажуть учені, можна і в звичайний соляний розчин. До цього всього слід додати алюмінієву стружку, що виконуватиме роль пального. В результаті низки хімічних реакцій крапля сплаву почне рухатися. Протягом години вона рухатиметься по прямій, кружлятиме уздовж країв чашки та навіть протискуватиметься крізь перешкоди.

Крапля галію стала прототипом термінатора
Крапля галію стала прототипом термінатора


«Ця свого роду м'яка машина нагадує розумну істоту. Вона здатна деформуватися в залежності від умов простору, яким вона рухається: зовсім як Термінатор зі знаменитого кінофільму», - говорить Цзин Лю (Jing Liu), співробітник пекінського Університету Цінхуа. Поведінка рідкого мотору мало чим відрізняється від поведінки живих організмів, зауважує учений.

До речі, відкриття було зроблено випадково. Вперше побачивши рух металевої краплі, вчені не зрозуміли, як їм вдалося домогтися такого результату. Однак провівши низку експериментів, вони виявили існування двох механізмів.

Частину тяги дає зарядовий дисбаланс, що виникає через перепад тиску між переднім і заднім краєм краплі, який і штовхає її вперед. Крім того, при контакті алюмінію з каустичною содою виділяються бульбашки водню, що додатково прискорюють машину.

Якщо ж краплю утримувати в нерухомому положенні, вона стає свого роду насосом, що прокачує воду зі швидкістю п’ятдесяти мілілітрів за секунду. «Це перший у світі насос з автономним джерелом енергії», - стверджує Лю.

Схожі спроби робилися раніше й американськими вченими. У своїх експериментах вони також використовували галій. Під дією електричного струму метал приймав украй химерні форми, а коли електрику відключали, він повертався у вихідне положення.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.